Bayramiç Kaymakamı Osman Yenidoğan’a Zeytin Dostu Ödülü

Bayramiç Kaymakamı Osman Yenidoğan’a Zeytin Dostu Ödülü
27 Eylül 2010

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesi Kaymakamı Osman Yenidoğan “Yılın Zeytin Dostu Bürokratı” ödülüne layık görüldü.

Ayvacık ilçesine bağlı Gülpınar Beldesinde gerçekleştirilen zeytin ve zeytinyağı sektöründe mevcut olan sorunlara ortak akıl ile çözüm yolları bulmanın amaçlandığı ?8.Ortak Akıl ve Güçbirliği Toplantısı?na katılan Bayramiç Kaymakam Osman Yenidoğan’ın daha önce görev yaptığı Mersin?in Mut ilçesinde zeytin ve zeytinyağı üzerine yaptığı çalışmalardan dolayı “Yılın Zeytin Dostu Bürokratı” ödülüne layık görülmesi sebebiyle verilen ödülü burada takdim edildi.

Kaymakam Osman Yenidoğan, daha önce görev yaptığı Mut ilçesinde Zeytin Dostu Derneği?nin çalışmalarına katkı vererek bölge zeytin üreticilerinin sorunlarının çözüme kavuşturulmasına konusunda mücadele ettiğin belirterek, ?Göreve geldiğim günden buyana Bayramiç ve komşu ilçelerdeki zeytincilik üzerine araştırma yaptım. Ezine ve Ayvacık zeytin sektörde daha başarılı. Bunun en önemli sebebinin de Bayramiç?te kış aylarının daha sert geçmesinden kaynaklanıyor. Bilindiği gibi zeytin ağaçları -7 derecenin altındaki hava sıcaklıklarına dayanamayan bir bitki. Bu nedenle ilçemizde zeytincilik diğer bölgelere göre daha riskli? dedi.

Öte yandan Kaymakam Osman Yenidoğan’ın Mut’ta yaptığı çalışmalardan dolayı 2007 yılında Amatör Futbol Kulüpleri, 2008 yılında ise Petkim tarafından bölgede yaptığı çalışmalardan dolayı ?Yılın Bürokratı? ödülüne laik görüldüğü öğrenildi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir