Bayramiç MYO Genç Girişimciler Topluluğu’ndan Kaymakam Atçı’ya Ziyaret

Bayramiç MYO Genç Girişimciler Topluluğu’ndan Kaymakam Atçı’ya Ziyaret
13 Mart 2009

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Bayramiç Meslek Yüksekokulu Genç Girişimciler Topluluğu üyeleri Bayramiç Kaymakamı M. Bahattin Atçı’ yı ziyaret etti.

Ziyarette bir konuşma yapan Bayramiç Kaymakamı M.Bahattin Atçı, hangi iş yapılırsa yapılsın başarının tek taraflı olamayacağını belirterek, ?Mevcut şartlara göre hareket edebilmek bir beceridir ve bu da eğitimle gerçekleştirilir. Türkiye’deki eğitim sistemi iyi bir girişimci olmayı engelliyor. Çünkü bilgiler yalnızca teoride kalıyor ve sadece işin idari kısmı olduğundan öğrenci uygulamada zorlanıyor. Fakat girişimcilik ruhunu öğrencilere en baştan verirsek, gerçekleştirmek istedikleri alanlarda daha aktif rol üstlenebilirler? dedi. Konuşmasında girişimciliğin yanı sıra eğitim sistemine de değinen Kaymakam Atçı, girişimciliğin her alanda uygulanıp aktif hale getirilmesinin ancak eğitimle olacağını sözlerine ekledi.

Ziyarette Bayramiç Meslek Yüksekokulu Genç Girişimciler Topluluğu Başkanı Alper Selvi ise 7-8-9 Mayıs 2009 tarihlerinde yapılacak olan Ulusal Üniversiteli Girişimciler Zirvesi hakkında da bilgiler aktararak Kaymakam M.Bahattin Atçı’yı zirveye davet etti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir