Bayramiç MYO Öğrencilerinden Duyarlılık Çalışmaları

06 Nisan 2011

Bayramiç Meslek Yüksekokulu Kültür ve Sanat Topluluğu Başkanı Erhan Güden ve üyeleri Ozan Akbaş, Özge Tosuncuk, Berat Heçkorkmaz gerçekleştirecekleri kampanya ve tiyatro etkinliği ile ilgili bilgilendirmek ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürü Birol Çakır’ı ziyaret etti.

Ziyarette Bayramiç Meslek Yüksekokulu Kültür ve Sanat Topluluğu başkanı Erhan Güden, ilçe sorunlarına duyarlılık yaklaşımı ile hareket ettiklerini belirterek geçen yıl başlattıkları ‘bir kitapta sen al gel’, ‘bir kitapta sizin desteğiniz olsun’ kampanyaları ile gerçekleştirdikleri etkinlikler sayesinde bir köy ilköğretim okulunu kütüphaneye kavuşturulmasında aracılık ettiklerini söyledi. Burada yapılan kitap yardımlarının arkasında Bayramiç halkı ve resmi makamların desteğinin çok büyük olduğunun altını çizdi.

Güden, sözlerini şöyle sürdürdü. Başlattığımız bu proje ulusal basın ve görsel medyada yankı buldu. Toplumla ve sonraki neslin yetiştirilmesi ile ilgili başarılı girişimlere verdiği destekle adından söz ettiren Johnson Controls’unda projede katkı sağlamak istediklerini belirtti. Faaliyet gösterdikleri pazarın lideri konumunda bulunan Johnson Controls’dan ilköğretim okulu yönetiminin öğrencilerin ihtiyaçlarını dikkate alarak alınması istenilen güncel kitapları karşılayabileceklerinin teyidini aldık. Ayrıca sorumluluğun ilçede yaşayan ilköğretim öğrencilerinin köydeki ilköğretim öğrencilerinin kitaplarla buluşmasını sağlamak üzere bir köprü oluşturulmasını istiyoruz, dedi ve hazırladıkları afişi ilçe milli eğitim müdürü ile paylaşarak görüşlerini aldı.

Topluluk üyesi Ozan Akbaş ise, yaşam boyu öğrenmenin önemine değinerek öğrenmenin sadece bir alanda değil; bilgiyi, yeterliliği geliştirmek için hayatın her alanına yayılması gerektiğini belirterek, proje kapsamında gerçekleştirmeyi planladıkları tiyatro etkinliğinden söz etti. Akbaş, bu konuya dikkat çekmek ve duyarlılık geliştirilmesi için oluşturacakları tiyatro oyununa vatandaşların bilet yerine bir kitap alarak gelmelerini isteyeceklerini söyledi. Konu ile ilgili değerlendirmeler karşılıklı fikir alışverişleri ile devam etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Birol Çakır ise öncelikle Bayramiç’te eğitim gören üniversite öğrencilerini böyle anlamlı çalışmalarından dolayı kutlayarak; kütüphane kurulmasına yönelik duyarlılığın geliştirilmesi için işbirliğine gidilmesinin çok önemli olduğunun altını çizerek, projeye severek destek olacaklarını belirtti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir