Bayramiç’te Huzur Toplantısı

17 Ocak 2009

Çanakkale?nin Bayramiç ilçesinde Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve Emniyet Müdürlüğü tarafından huzur toplantısı düzenlendi.

Toplantıda bir konuşma yapan Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı, emniyet güçlerine bilgi akışında bir sıkıntı olduğunu belirterek, ?Kaymakamlık ve emniyet olarak gerekli önlemleri almaya çalışıyoruz. İlçemizde çok önemli hırsızlık ve asayiş sorunu yaşanmasa da, halkımızın da güvenlik güçlerine yardımcı olması gerekiyor. İlçeye gelen pazarlamacı ve yardım dernekleri adı altında yardım toplayan kişilere ilçede yardım toplaması için izin vermiyoruz. Bu nedenle bu tür pazarlamacı ve dernek adı altında yardım isteyen kişileri güvenlik güçlerine bildirin. Çünkü bu tür kişiler yardım yada pazarlama yapıyor gibi görünüp ilçede keşif yapmaya çalışabilirler? dedi.

Belediye Başkanı İsmail Sakin Tunçer ise suçluların yakalanması ve suçun önlenmesi için belediye olarak emniyet güçlerine her türlü yardım ve destek verdiklerini belirterek, ?Bizlerde bu konuda üzerimize düşen her türlü görevi yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz? dedi.

İlçe Emniyet Müdürü Alaaddin Tekin ise halkın ve esnafın emniyet güçlerine daha fazla yardımcı olması gerektiğini belirterek, ?28 personel ve iki devriye aracı ile asayişini sağlamaya çalışıyoruz. Hırsızlık ve yankesicilik olaylarının önüne geçmek için ilçede pazar kurulan çarşamba günleri içle girişinde kimlik sorgulaması yapıyoruz. Bu uygulamanın ardından ilçede hırsızlık ve yankesicilik olayları yok denecek kadar azaldı. Şüpheli kişilerin bulunması için halkımızdan daha fazla destek ve doğru adres bildirilmesi konusunda yardım bekliyoruz? dedi.

Bayramiç Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya esnaf ve vatandaşlar katıldı.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir