Bayramiç’te İnsan Hakları Semineri Düzenlendi

Bayramiç’te İnsan Hakları Semineri Düzenlendi
16 Aralık 2008

Dünya İnsan Hakları günü sebebiyle Çanakkale?nin Bayramiç ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü, Bayramiç Atatürkçü Düşünce Derneği Şubesi ve Bayramiç Genç İşadamları Derneğinin işbirliğinde bir seminer düzenlendi.

Halk Eğitim Merkezi?nde gerçekleştirilen seminerin açılış konuşmasını yapan Kaymakam Mehmet Bahattin Atçı, insan hakları konusunda ciddi çalışmaların yapılması gerektiğini belirterek ?Türkiye?de 81 il ve 850 ilçede oluşturulan İnsan Hakları Kurulu faaliyetlerini sürdürüyor. Ülkemizde insan haklarının korunması için bir hayli yol alındı. Avrupada söz sahibi olmak, saygınlık kazanmak için insan haklarının korunması için daha ciddi çalışmalar yapılması gerektiğine inanıyorum. Hak arama bilincinin yaygınlaştırılmasın önemini kavramamız, öğrenmemiz gerekiyor? dedi. Bayramiç Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Nevriye Yavaş ise insan haklarının tarihçesini yaptığı slayt gösterisi ile katılımcılara anlattı.

Seminere Kaymakam Mehmet Bahattin Atçı, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Bayramiç Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Nevriye Yavaş ve Bayramiç Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Tahsin Öden konuşmacı olarak katıldı. Semineri Bayramiç Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Hamit Altay, İlçe Emniyet Müdürü Alaaddin Tekin, ilçede faaliyet gösteren dernek ve sendika başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile çok sayıda öğrenci izledi.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir