Bayramiç’te Komedi Filmi Gibi Dava

Bayramiç’te Komedi Filmi Gibi Dava
06 Mart 2010

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde, biri görme engelli, diğeri de bir kolu olmayan iki kardeşe ormandan kaçak ağaç kestikleri iddiasıyla dava açıldı.

Edinilen bilgiye göre, ilçeye bağlı Nebiler köyünde sol kolu olmayan Mehmet Özer (59) hakkında, 2007 yılı içerisinde babasından kalan tarlası ve çevresindeki 52 adet çam ağacını baltayla kestiği gerekçesiyle tutanak tutuldu ve Bayramiç Sulh Ceza Mahkemesinde dava açıldı.

Davanın açılmasının ardından şoke olan Mehmet Özer bir kolu olmadan bu kadar ağacı kesmenin mümkün olmadığını belirterek Adli tıp Kurumu’na başvurdu. Adli Tıp Kurumu’ndan gelen yazıda da “Sol omuz seviyesinden kolu olmadığından, tutanakta belirtilen 52 adet ağacı balta ile kesmesi tıbben mümkün görülmemiştir” raporu verildi. Mehmet Özer’in davası sürerken bu kez de geçtiğimiz yıl içerisinde kardeşi Selahattin Özer (55) hakkında, 15 çam ağacını kesim motoru ile kestiği gerekçesiyle dava açıldı.

Açılan dava karşısında şoke olduğunu belirten Selahattin Özer, kardeşinin dışında kendisinin de böyle bir işi nasıl başardığına inanamadığını belirterek, ”Bu tarla bana Kore Gazisi babamdan kaldı. Ben görme engelli olduğum için, tarlanın yerini bile bulmam çok zor. Çam ağacı kesmeyi bırakın bir çırpı dalı bile kesip avluya koyamam. Kesim motoru kullanarak, kocaman 15 çam ağacını nasıl keseyim. Şaka gibi bir şey. Çok şaşırdım” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir