Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Bayramiç’te Koşuburnu Köyü’nde Düzenlenen Köy Hayrına Büyük İlgi

Bayramiç’te Koşuburnu Köyü’nde Düzenlenen Köy Hayrına Büyük İlgi

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesine bağlı Koşuburnu Köyü’nde düzenlenen çiftçi hayrı büyük ilgi gördü.

Köy meydanında düzenlenen ve yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı çiftçi hayrının her yıl Nisan ayının ikinci Pazar günü yapıldığını belirten Muhtar Ümit Atmaca, “Her yıl Nisan ayının ikinci Pazar günü geleneksel olarak düzenlediğimiz bu yılki çiftçi cemiyetinde konuklara, 50 kazan yöre yemeği keşkek, 40 kazan bulgur pilavı ve yaklaşık 1 ton ayran dağıtıldı” dedi.

Köy hayrına davetli olarak katılan CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan da etkinlikte bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Muhtarımızdan edindiğim bilgiye göre geçtiğimiz yıl köyde 1600 dönüm domates dikimi yapılmış. 20 bin ton domates elde edilmiş. Elde edilen bu ürünler ağırlıklı olarak İstanbul, İzmir ve Aydın’a gönderiliyormuş. Bu hayıra katılmaktan dolayı da büyük mutluluk duydum” dedi.

Köy hayrına CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, Bayramiç Belediye Başkanı İsmail Sakin Tunçer, CHP İl Başkanı Hamza Karagöz ve Bayramiç, Ezine ve çevre köylerden yaklaşık 3 bin konuk katıldı.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir