Bayramiç’te Serinlemek İçin Dereye Giren 2 Çocuk Boğuldu

26 Mayıs 2012

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesine bağlı Çiftlik köyündeki dereye serinlemek için giren biri 15, diğeri 8 yaşındaki iki çocuk boğularak can verdi.

İlçeye 5 kilometre uzaklıktaki Çiftlik köyünde yaşan üzücü olay bugün (26 Mayıs) 12.30’da meydana geldi. Balıkesir’in Bigadiç ilçesinden Bayramiç’e yevmiye ile tarlalarda domates ve biber ekimi işinde çalışmak üzere gelen ailelerin çocuklarından, 22 yaşındaki Gülabi Cici, kardeşi 15 yaşındaki Gündüz Cici ve 8 yaşındaki Eren Dursun tarlaların yakınında bulunan dereye girip serinlemek istedi. Yüzme bilmedikleri öğrenilen 3 kişiden Gülabi Cici, derede kısa bir süre kaldıktan sonra kıyıya çıktı. Kardeşi Gündüz Cici ve Eren Dursun ise adım atarak ilerlemeye çalıştıkları derenin derin bölgesine denk gelince aniden suya gömüldü. Çığlık atıp çırpınarak sesini duyurmaya çalışan iki çocuğa kıyıdaki Gülabi Cici yardım etmek istese yüzme bilmediği için yanlarına gitmeyi başaramadı. Bunun üzerine yakındaki tarlaya giderek yardım istedi.

Olayı duyan çocukların aileleri ve işçiler jandarma ve 112 acil servisi arayıp durum hakkında bilgi vererek dereye koştu. İşçileri çalışmaları için Bigadiç’ten bölgeye getiren Mehmet Zekai Özkan hemen dereye girerek çocukları aramaya başladı. Akıntı olmayan suda kısa süren aramanın sonunda 3 metre açıkta, yaklaşık 2 metre derinlikte çocukların cansız bedenini bulup kıyaya çıkardı.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri iki çocuğa müdahale etse de Gündüz ve Eren’in boğularak can verdikleri anlaşıldı. Çocukların cenazeleri, jandarma ve savcılık incelemesi ardından Bayramiç Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. 15 yaşındaki Gündüz’ün annesi Aynur ve babası Serkan Cici ile 8 yaşındaki Eren’in annesi Gülbahar ve babası Erdoğan Dursun gözyaşlarına boğuldu. Sinir krizleri geçiren her iki ailenin fertlerini yakınları sakinleştirmeye çalıştı.

Boğulan iki çocukla birlikte dereye giren Gülabi Cici ise sorgulanmak üzere İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürüldü.

[Kaynak: canakkaleninrehberi.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir