Bayramiç’te Üreticilere 160 Bin Zeytin Fidanı Dağıtıldı

Bayramiç’te Üreticilere 160 Bin Zeytin Fidanı Dağıtıldı
03 Nisan 2009

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde İlçe Tarım Müdürlüğü?nün yaptığı organizasyon ile üreticiye 160 bin zeytin fidanı dağıtıldı.

Törende bir konuşma yapan Bayramiç Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı, ilçe merkezi ve 49 köyde zeytincilik yapan bin 335 üreticiye destek amaçlı fidan dağıtıldığını belirterek, “İlçemizin zeytin varlığını artırmak amacı ile yapılan bu çalışma köylerdeki zeytinyağı fabrikalarının da çalışma kapasitesini artıracak. Eğer önümüzdeki yılda üreticiden talep gelirse bu çalışmalar sürdürülecek” dedi.

Zeytin fidanı dağıtımı ile ilgili bilgi veren İlçe Tarım Müdürü Vasfi Karaca ise üreticilere 2 yaşında fidan verdiklerini belirterek, “Bu fidanlar için üreticiden sadece 25 kuruş katılım payı alındı. Dağıtılan bu fidanlar üç fabrikayı çalıştıracak sayıda. Yeşil Bayramiç?i daha da yeşillendirmek istiyoruz. Eğer gelecek yıllarda da üreticinin talebi olursa destek amaçlı fidan dağıtımını sürdüreceğiz. Çanakkale Merkez ve Bayramiç dışındaki ilçelere bu yıl yapılan fidan desteği 150 bin civarında kalırken, biz sadece Bayramiç?te 160 bin fidan dağıttık. Bayramiç zeytin üretiminde tüm ilçelerin önüne geçmiş durumda” dedi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir