Bebeğini Kucağına Alamadan Hayata Veda Etti

Bebeğini Kucağına Alamadan Hayata Veda Etti
12 Ocak 2010

Çanakkale’de aniden rahatsızlandıktan sonra kaldırıldığı hastanede yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan 9 aylık hamile genç kadın, sezaryenle doğum yapmasının ardından bebeğini kucağına alamadan hayatını kaybetti.

İHA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Fizik Öğretmenliği bölümünden mezun olan Elvan Demirsöz (25), Çanakkale’de tanıştığı Serdar Demirsöz’le 1,5 yıl önce evlendi. Bir süre sonra hamile kalan Elvan Demirsöz, bir yandan öğretmenlik mesleğine atılmak için KPSS sınavlarına hazırlanırken, diğer yandan da bebeği için hazırlıklar yapmaya başladı. Doğum için gün sayan genç kadın, 9. aya geldiğinde aniden rahatsızlandı.

Eşi tarafından Çanakkale Devlet Hastanesi’ne kaldırılan genç kadın, durumu ciddileşince yoğun bakım ünitesine kaldırıldı. Doktorlar bir yandan tedavi için gerekli çalışmaları yürütürken, diğer yandan da bebeğin sağlık durumunu kontrol etmeye başladı. Ancak bir süre sonra anne adayının durumunun ciddileşmesi üzerine doğuma 20 gün kala sezaryenle bebeğin alınmasını karar verildi. Yapılan başarılı ameliyatla bebek anne karnından alınarak kuvöze konuldu.

Minik bebeğe “Demir” ismi verildi. Eşinin oğlunu kucağına alacağı günü sabırsızlıkla bekleyen baba Serdar Demirsöz ise akşam saatlerinde hastaneden gelen haberle yıkıldı. Yoğun bakım ünitesinde bilinci kapalı olarak 15 gün yaşam savaşı veren anne Elvan Demirsöz (25), yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Eşinin ölüm haberini alan Serdar Demirsöz ve yakınları gözyaşlarına boğuldu.

Minik oğlunu doğumdan sonra kucağına alamayan 25 yaşındaki genç anne Elvan Demirsöz’ün cenazesi ise öğle saatlerinde evinin önüne getirildi. Burada okunan dualardan sonra cenaze Şehitler Camii’ne götürüldü. Aile yakınları ile çok sayıda vatandaşın katıldığı töreninin ardından, genç kadının cenazesi şehir kabristanında toprağa verildi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir