“Bebek Bakım Ve Emzirme Kabinleri” Hizmete Başladı…

06 Eylül 2016

Çanakkale Belediyesi hayata geçirdiği projelerle kent yaşamını kolaylaştıracak yeni hizmetler üretmeye devam ediyor. Bu kapsamda kentin çeşitli noktalarına yerleştirilen bebek sahibi vatandaşlara yönelik “Bebek Bakım ve Emzirme Kabinleri” nin açılışı Halk Bahçesinde gerçekleştirildi.
Açılışa Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Barosu Başkanı Bülent Şarlan, Emzirme ve Anne Sütü Gönüllüleri Derneği Başkanı Melek Kılıç ve çok sayıda kentli katıldı. Başkan Gökhan törende yaptığı konuşmada; “Bu gün tam da benim istediğim bir etkinliğin açılışında beraberiz. Benim anlayışımda çocuklar kutsaldır. Aslında onlara bakıp neydik ne olduk diye düşünsek daha iyi ve barış içerisinde yaşarız. Onun için bu proje önümüze geldiğinde çok etkilendik. Öncelikle Temas Anne Sütü Emzirme Derneği’ni kutluyorum. 2 yıllık emek sonucunda gelişen bu proje ile sivil toplumun ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladık. Yine bir oda, sivil toplum kuruluşu ve örgüt olarak Çanakkale Baromuz, her zaman olduğu gibi atlımın önderliğini üstlendi. Bize ulaştığında da gereken katkıyı verdik.
Kadınların rahatça sosyalleşebileceği endişelerini giderebileceği alanları yaratmış bulunuyoruz. Şu anda 3 tane kabinimiz var. Bir tane de Barbaros Mahallesine koymayı planlıyoruz. Annelerimiz belediyemizden temin edecekleri kartlarla kabinleri kullanabilecekler. Aynı hizmeti veren başka kentlerde de bu kartlar geçerli olacak”
dedi.
Kordon boyunda Golf Çay Bahçesi önü, Halk Bahçesi ve Donanma Çay Bahçesi yanına yerleştirilen Bebek Bakım ve Emzirme Kabinleri anne ve babaların sokağa çıktıklarında, rahat bir şekilde bebeklerinin temel ihtiyaçlarını karşılamalarına hizmet edecek.
Tamamen bebek ve ebeveyni düşünülerek tasarlanmış kabinlerde alt değiştirme, emzirme gibi ihtiyaçlar konforlu bir şekilde giderilebilecek. Anne ve babaların manyetik kart ile giriş yapabildiği kabinler için kartlar, 5 Eylül tarihinden itibaren dağıtılmaya başlandı. Çanakkale’de ikamet eden kentliler Çanakkale Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne doğum belgesi, ikematgah ve nüfus cüzdan fotokopisi ile başvurarak kartlarını temin edebilirken, kent dışından gelen misafirler Şakirin Yeri’nde Müdüriyetteki görevliden, Golf Çay Bahçesi’nde Müdüriyetteki görevliden ve Morabbin Parkı’ndaki Elder yetkilisinden kimlik karşılığı kart edinebilecekler.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir