Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Operasyonu Değerlendirdi: “Ortada Kamu Zararı Var”

16 Mayıs 2012

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, belediyeye yönelik operasyonla ilgili olarak, “Belediye olarak bu sürecin müdahiliyiz çünkü bir kamu zararı söz konusu. Kamu zararının tahsili açısından biz de savcılığa müracaatta bulunduk” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale İl Başkanı Hamza Karagöz ve yönetim kurulu, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı makamında ziyaret etti. Karagöz, iyi ve kötü günde Çanakkale Belediyesi’nin yanında olduklarını söyledi.

Yerel seçimlere kadar çalışmalara devam edeceklerini söyleyen Gökhan, “Önümüzdeki süreçte çalışmaya devam edeceğiz. Başarılı olacağımıza inanıyorum. Sonuç itibarıyla bugünkü Türkiye’de insanların sosyal demokrat iktidarlara ihtiyacı var. Özgürlük ve bağımsızlık için, insanca yaşamak için yerel yönetim iktidarları sosyal demokrat olmalıdır. Önümüzdeki seçimlerde mevcudun daha da üzerinde yerel yönetim alacağız. İlk hedefimiz birinci parti olmak. Onunla ilgili de mücadelemize devam edeceğiz ve başarılı olacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Gökhan, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne yönelik operasyonla ilgili bir soruya ise, “Biz yaşanan olaya müdahil oluyoruz. Sonuçları beklemeye başladık. Belediye olarak bu sürecin müdahiliyiz çünkü bir kamu zararı söz konusu. Kamu zararının tahsili açısından biz de savcılığımıza müracaatımızda bulunduk. Ama daha detaylı bilgilendirmeyi soruşturma sonucunda yapacağız. Ama bunun CHP ile veya belediye ile direkt bir alakası yok. Sonuçta bir yolsuzluk var, belli bir durum bu. Bununla ilgili olarak şunu söyleyebilirim: Bu olay tek taraflı değil. Sadece çalışanlar açısından değil. Bir de buradan menfaat sağlayanlar açısından olaya bakmak lazım. Bu bakımdan süreçleri daha sağlıklı değerlendirebiliriz. Vatandaşın şikayeti sürecin bir parçasıdır. Olayın daha öncesi var. Zaten Çanakkale Belediyesi 2009 yılından beri bu konuda çeşitli müdahalelerde bulundu. Yani programları değiştiriyoruz. Kişiler ve sistemler değişiyor ama son tahlilde gelinen noktada elbette ki yapılan yasalara aykırı hareketler bir biçimde duyuluyor. Bu olaylar meydana çıkınca yasal boyutta ilgili kişiler harekete geçmek durumundadır. Ama aynı şekilde bu süreçte belediye olarak da bir mücadele yapıldı ve hala da bu mücadele veriliyor. Hala daha risk ortadan kalkmış değil ama bu olay devamlı irdeleniyor. Ama şunu unutmamak gerekiyor, buradaki olay iki taraflı bir olay, sıkıntı orada zaten” yanıtını verdi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir