Belediye Birimleri Toplum Merkezlerinde Eğitime Başladı

Belediye Birimleri Toplum Merkezlerinde Eğitime Başladı
16 Nisan 2010

Çanakkale Belediyesi?ne bağlı birim yetkilileri kendi çalışmaları ile ilgili vatandaşları bilgilendirmeye başladı.

Barbaros, Troia ve Esenler Toplum Merkezlerinde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantılarının ilk konuşmacısı Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri ve ÇAKAB Birlik Müdürü Aysun Kavcar oldu.

Kavcar konuşmasında geçtiğimiz Ağustos ayında açılışı yapılan yeni döküm alanından ve rehabilite edilen eski depolama alanlarından bahsederek, yeni döküm alanının uzun süre kullanılabilmesi için yapılması gerekenlerden bahsetti. Geri dönüşümün ve geri dönüştürülen malzemelerin doğaya ve ekonomiye büyük katkı sağlayacağını belirten Kavcar, ?Ambalaj atıklarını (kağıt, karton, plastik, cam ve metal) kentte bulunan kumbaralardan ve evlerden toplandıktan sonra geçtiğimiz ay açılışı yapılan ?Ambalaj Atıkları Toplama ve Ayırma Tesisi?ne getirerek burada ayrıştırıp hem ekonomiye, hem çevreye katkı sağladıklarını ifade etti. Çöplerin bu şekilde toplanmasının yeni depolama alanından yer kazanarak sahanın ömrünün uzatıldığını da söyleyen Kavcar, bu konuda vatandaşlardan yardım istedi.

Bilgilendirme toplantısı, konuya ilişkin yapılan bilgilendirme ve film gösterimlerinin ardından katılımcılar tarafından yöneltilen soruların yanıtlanması ile son buldu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir