Belediye-İş Sendikası Yönetiminden Gelibolu Belediyesi?ne Ziyaret

17 Şubat 2012

Belediye-İş Sendikası Genel Sekreteri Nihat Ayçiçek, Mali Sekreter Cahit Korkmaz ve Balıkesir Şubesi Başkanı Yüksel Özden’den oluşan sendika yöneticileri Gelibolu Belediyesi’ni ziyaret etti.

Devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri ve emek adına ülke genelinde yaşanan sıkıntıları işçilerle paylaşmak için örgütlü oldukları tüm işyerlerini ziyaret ettiklerini belirten sendika yöneticileri, Gelibolu Belediyesi’nde işçilerle buluşmalarının ardından başkanlık makamını ziyaret etti. Belediye Başkan Vekili Arif Taş ve Meclis Üyesi Orhan Tığ ile işyeri temsilcilerinin de hazır bulunduğu görüşmede Belediye-İş Sendikası Genel Sekreteri Nihat Ayçiçek, yerel yönetimlerin işçilerin ücretlerini ödemesinin anayasal bir yükümlülük olduğuna dikkat çekerek, “Emeğe saygının, emekçiye sevginin azaldığı günümüz koşullarında işçilerimizin maaşlarını ve ikramiyelerini düzenli ödeyen yerel yönetimleri ve belediye başkanlarını oldukça başarılı buluyoruz. Bu anlamda işçilerimize hak ettikleri ücretleri, sosyal yardım haklarını, tüm kazanımlarını veren başta Belediye Başkanı Mustafa Özacar olmak üzere Gelibolu Belediyesi’nin yönetimine alın terine olan saygılarından dolayı teşekkür etmek istiyoruz” dedi.

Belediye-İş Sendikası Balıkesir Şubesi Başkanı Yüksel Özden de, 120 işçiyi kapsayan ve 2012 yılı toplu iş sözleşmesi görüşmeleri öncesinde Gelibolu Belediyesi’ni ziyaret ettiklerini belirterek, “İşçi arkadaşlarımızı hükümetin olumsuz yaklaşımlarına karşı duyarlı olmaları konusunda uyarıyoruz” dedi. Balıkesir ve Çanakkale bölgelerindeki üye sayılarının 2 bini aştığını ve 43 belediyede örgütlü olduklarını bildiren Özden, “İşçilerin maaşlarını ve ikramiyelerini zamanında ödeyen Gelibolu Belediyesi’nin emeğe, alın terine saygı gösteren örnek belediyelerden biri olarak kabul ediyoruz. Belediye Başkanı Mustafa Özacar başta olmak üzere emeğe saygı gösteren ekibine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Belediye Başkan Vekili Arif Taş ise, göreve geldikleri 2009 yılının Mart ayından bu yana başarılı faaliyetlerinin yanı sıra emek anlamında da ilklere imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Bizim dünyaya bakış açımız emeğe saygı düşüncesi temelinde şekillenmiştir. Göreve geldikten sonra emekçi arkadaşlarımızın maaşlarını günü gününe ödediğimiz gibi, eşitsizliği ortadan kaldırarak, tüm çalışanlarımızın ikramiyelerini aynı anda ödemeye başladık” dedi. Taş, 2010 yılında işçilerle yürütülen toplu iş görüşmelerinde iki yıllık sözleşme imzalamalarının, memurlarla yapılan toplu sözleşmenin Gelibolu Belediyesi’nin kuruluşundan bu yana yaşanan ilkler olduğuna vurgu yaptı. Belediye Başkan Vekili Taş, istihdam konusunda da bölgenin en başarılı belediyelerinden biri olduklarına da inandıklarını sözlerine ekledi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir