Belediye Meclisi Sahilde Yapılacak Yeni Meteoroloji Binasına İzin Vermedi

Belediye Meclisi Sahilde Yapılacak Yeni Meteoroloji Binasına İzin Vermedi
06 Mart 2010

Çanakkale’de deniz kenarında bulunan ve depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle 3 yıl önce dozerlerle yıkılan meteoroloji binasının yerine yenisinin yapılmasına belediye meclisi onay vermedi.

Barbaros Mahallesi’nde 1985 yılında yapılan ve 17 Ağustos depreminin ardından yapılan incelemelerde depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılan denize sıfır mevkideki meteoroloji binasının yerine yenisinin yapılması konusunda belediyeye yapılan müracaatlar defalarca reddedilmesine rağmen idarenin bu kararda ısrar etmesi dikkat çekiyor. Belediye meclisinin son oturumunda gerçekleştirilen görüşmelerde sahil kesiminde denize sıfır mevkide yapılması planlanan 4 katlı binanın bu alana kurulmasının sakıncalı olduğuna karar veren meclis üyeleri inşaatını yapımına yine izin vermedi.

Öte yandan sahil kesiminde resmi kurumların devasa binalarının görüntü kirliliğine sebep olduğunu belirten vatandaşlar, belediye meclisinin aldığı kararı taktirde karşıladıklarını ifade ederek, ?Bizler sahil kesiminde bu tür binaların olmasını istemiyoruz. Bu bina yıkıldıktan sonra mahalle rahat bir nefes almıştı. 1. derece deprem bölgesinde yer alan bir yerleşim biriminde denizin dibine böyle bir binanın yapılmasına izin vermeyen belediye meclisine teşekkür ediyoruz. Bu alanın yeşillendirilmesini ve vatandaşların da rahatlıkla kullanabileceği bir yer haline getirmelerini istiyoruz” dedi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir