Belediye’den O Kampanyaya Yanıt!

05 Ocak 2016

Çanakkale Savaşları’nın 100’üncü yılı kapsamında Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) tarafından İÇDAŞ’ın destekleri ile yapılan Su Perdesinin, kordonda çirkin görüntü oluşturulduğu için kaldırılması yönünde internetten imza kampanyası oluşturulmuştu. Birçok kişinin destek verdiği kampanyada, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın da bu konunun muhatabı olduğu dile getirilmişti. “Çanakkale Kordondaki Demir Yığını Kaldırılsın” isimli kampanyaya, bugün belediyeden bir açıklama geldi.

N.A isimli bir vatandaş tarafından internette başlatılan “Çanakkale Kordondaki Demir Yığını Kaldırılsın” isimli kampanyaya, bugüne kadar yaklaşık 835 kişi destek verdi. Gerçekleştirdiği imza kampanyaları ile yerel ve ulusal ölçekte başarı sağlamayı hedefleyen change.org’da başlatılan kampanyada, Su Perdesi’nin kordonda çirkin bir görüntü oluşturduğu belirtilmiş ve kampanyada şu ifadelere yer verilmişti:

“2014 Yılının son gününde tamamlanarak hizmete giren kordon boyundaki “Su Perdesi”nin bulunduğu platformun deniz üzerinde bir gecekonduyu andırdığını belirten vatandaşlar buna tepki gösteriyorlar. 1 yıldan bu yana kordon boyunda yer alan devasa platformun görüntü kirliliğine sebep olduğunu belirten Çanakkaleliler, yılda belirli günlerde hizmet veren “Su Perdesi”nin Bozcaada ve Gökçeada’dan sonra adeta Çanakkale’nin üçüncü adası haline geldiğini belirterek, “Bu tür su perdelerinin alt yapısı deniz içinde olması gerekirken burada denizin üzerindeki bir platformda bulunması kötü bir görünüme sebep oluyor. Bu çalışma yapılırken su perdesi ile ilgili altyapı denizin içinde olabilirdi. Böylece görüntü kirliliği de olmazdı. Bu konuda daha önce de tepkilerimizi dile etmiştik. Çanakkale’nin en önemli yerlerinden birisi olan kordon boyunda bu devasa kütlenin en kısa sürede kaldırılmasını istiyoruz.
MUHATABI
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan
suyun altında olması gereken su perdesi suyun üzerinde adeta hurda yığını gibi duruyor. Barışın ve özgürlüğün başkenti Çanakkale’ye yakışır bir düzenleme istiyoruz.”

Bugün Çanakkale Belediyesi’nden gelen açıklama ile kampanyayı başlatan kişilere yanıt verildi. Muhatabın Çanakkale Belediyesi olmadığı yazılan açıklamada; “İnternet ortamında başlatılan “Çanakkale Kordondaki Demir Yığını Kaldırılsın” isimli kampanyaya ilişkin; Kordonboyunda bulunan Su Perdesi Projesi, Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yaptırılmış olup, projenin Belediyemizle bir ilgisi bulunmamaktadır.” denilerek, kampanyanın çözüm yolu hakkında ise başka bir açıklamaya yer verilmedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir