Belediyenin Projelerinde Son Durum!

17 Şubat 2016

Teknik inceleme programında, vatandaşların açık ve kapalı alanlarda spor yapabilecekleri Sağlıklı Yaşam Parkı, kent merkezinde tarımsal faaliyetlerin gerçekleştirilebileceği Hobi Parkı ile Atık Su Arıtma Tesisi’nde gerçekleşen arıtma işlemi sonrası ortaya çıkan çamuru çevreci bir yaklaşımla bertaraf etmek adına yapımı devam eden Solar Çamur Kurutma Tesisi vardı.


Sağlıklı Yaşam Parkı İnşaatı Hızla Sürüyor
1

Başkan Gökhan, Esenler Mahallesi Özgürlük Caddesi üzerinde yaklaşık 11 bin metrekarelik alanda yapımı devam eden Sağlıklı Yaşam Parkı’nın çalışmalarını inceleyerek, teknik ekipten bilgiler aldı. Hizmet binası ve dış mekan spor alanlarının inşaat faaliyetlerinin sürdüğü Sağlıklı Yaşam Parkı’nda sentetik buz pisti, kay-kay platformu, basket voleybol sahası, tenis kortu, yürüyüş yolları, çocuk ve engelli spor alanları bulunacak. Açık alan spor faaliyetlerinin yanı sıra, kentlilerimiz kapalı alanda da spor yapabilecek. Yapım faaliyetleri hızla süren projenin yaklaşık olarak 2016 Eylül ayında tamamlanması hedefleniyor.
Hobi Parkı Tamamlanmak Üzere
2

Ayrıca Başkan Gökhan, Çanakkale Belediyesi’nin şimdiden büyük ilgi toplayan bir başka projesi olan Hobi Parkı’nı da yerinde inceledi. Çalışmaların tamamlanma aşamasında olduğu Hobi Parkı, Esenler Mahallesi 11. Sokak’ta bulunuyor. Kentlilerimizin kendi sebze-meyvelerini yetiştirebileceği 49 m2 ile 120 m2 arasında değişen 76 adet hobi bahçesi alanının kullanım başvuruları ise 15 Şubat 2016 tarihi itibariyle başladı. Hobi Parkı’ndan yararlanmak isteyen kentlilerimiz 31 Mart 2016 tarihine kadar Çanakkale Belediyesi’ne başvurabilir. Başvuru süresi tamamlandığında ise, Encümen huzurunda çekilecek olan kurayla hobi alanlarının kullanıcıları belirlenecek.
Çevre Yatırımları Hız Kesmiyor

3

Çanakkale Belediyesi’nin büyük çevre yatırımlarından biri olan Atık Su Arıtma Tesisi’ne büyük katkı sunacak Solar Çamur Kurutma Tesisi’ni de yerinde inceleyen Başkan Gökhan, yapım aşamasında olan tesise ilişkin bilgiler aldı. Atık suların, doğaya zarar vermeden işlendiği Atık Su Arıtma Tesisi’nde arıtma işlemi sonrasında ortaya çıkan çamurun da çevreci bir anlayışla, tamamen güneş enerjisiyle çalışan sistemle kurutulacağı Solar Çamur Kurutma Tesisi’nin yapım faaliyetlerinin kısa bir süre içerisinde tamamlanması bekleniyor.
Atık Yağlar İçin Pratik Çözümler…
Başkan Gökhan’ın teknik inceleme gezisi sırasında Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü Personeli Orhan Demirhan da, kendi geliştirdiği Tezgah Altı Yağ Tutucu Sistemin örnek bir çalışmasının sunumunu gerçekleştirdi. Demirhan’ın geliştirdiği sistem, özellikle restaurant gibi atık suyunda yağ barındıran işletmelerin kullanabileceği, su ve yağı ayıran bir sistem olarak faaliyet gösteriyor. Sistemi oldukça beğenen Başkan Gökhan, çalışmanın üzerinde durularak geliştirilmesi gerektiğini ifade etti.
Başkan Gökhan ayrıca, Barbaros Mahallesi Aziziye Caddesi’nde faaliyetleri süren Atık Su Terfi İstasyonu Bakım Çalışmasını da inceleyerek, teknik gezisini tamamladı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir