Beni Bu Havalar Mahvetti

Beni Bu Havalar Mahvetti

Bugün yakın bir arkadaşımın teklifi üzerine Kilitbahir?e geçtik gemiyle. Yol boyunca gürültücü bir grup genç ve martılar bize eşlik etti. Lodosun bize “bu size son bahar dalı uzatışım” dediği şu günde keyifli bir yolculuk oldu. Koskocaman “Dur Yolcu” yazısının gururunu yaşayan bu küçük yer, içinde kocaman güzellikler barındırıyor. İnsanların adak adadığı, bir iki dua okuyarak kendini iyi hissettiği Cahide Sultan Türbesine giden dik yoldan Çanakkale’ye bakmak çok keyifliydi. Hiç ses olmuyor etrafınızda. İnanılmaz bir huzur var. Kediler köpekler var bir sürü etrafınızda ve sizin yolculuğunuz boyunca yanınızdan eksik olmuyorlar. Hala eski evler mevcut; taş binaların bazıları yıkılmış, bazılarında hala yerleşim var. Karşınıza fotoğraf çekmek için muazzam kareler çıkıyor. Boş bir gününüzde “Dur Yolcu” yazısından başka yerlere de çevirin kafanızı “bakın” pişman olmayacaksınız.

Çanakkale’ye yeni taşınan biriyle tanıştım. Büyükşehir’den buraya çalışmak için gelen bu arkadaşım küçük kentimize alışmakta zorluk çekiyormuş. Kendisine arkadaşları bir olta ve bisiklet almasını tavsiye etmişler öncelikli olarak. Ben de bol bol hobi edinmek için fırsatı olduğunu söyledim. Önerileriniz varsa paylaşın lütfen ne kadar misafirperver olduğumuzu gösterelim.

Yeni bir yıla merhaba demeye hazırlanıyoruz. 2009 ülkemiz ve dünya için olumlu bir yıl olmadı. Ekonomik kriz insanların belini büktü, aileleri dağıttı, çoğumuzun ruh sağlığını bozdu. Kim söylemiş, neden söylemiş, atasözü müdür? Şehir efsanesi midir? Bilemem ama “bizi çalışmak kurtarır” arkadaşlar.

Filtreler:

Selin Hande Yaşar Son Yazıları...

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir