“Benim Adım Türkiye” Tiyatrosu Sahne Aldı

04 Kasım 2016

Çanakkale İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Vefa Derneği, Umurbey Belediyesi ve Assos Akademinin birlikte organize ettiği “Benim Adım Türkiye” tiyatrosu sahne aldı.
İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen “Benim Adım Türkiye” adlı tiyatronun ilk bölümünde; Kurtuluş Savaşı zamanında yaşanan zorluklar perdeye aktarıldı. İkinci bölümünde de 15 Temmuz günü yaşanan darbe girişimi anlatıldı. Tiyatro hakkında konuşan Assos Akademi Genel Koordinatörü Yusuf Türk; “Gösterimiz sıradan bir tiyatrodan öte Milli İrade bilincinin diri tutularak demokrasi nöbetinin devamı niteliğindedir. Dün Çanakkale’de ecdadımızın tek yumruk olup yedi düvele karşı verdikleri mücadele ve ruh ile onların ışığında aynı yerde aynı meşaleyi yaktık. Bu oyun ile Milli Birlik ve bütünlük duygularımızı perçinleyip Demokrasi Nöbetini diri tutmaya devam edeceğiz” dedi.
Tiyatroya, Çanakkale Ak Parti İlçe yöneticileri, Vefa Derneği Genel Başkanı, Genel Merkez Yöneticileri ile bir çok sivil toplum kuruluşu ve siyasi partilerin yöneticileri katıldı.
1

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir