BEYAZ ÇİLE GERİ DÖNDÜ!

BEYAZ ÇİLE GERİ DÖNDÜ!
09 Ocak 2017

Çanakkale merkezi, hafta sonu yağan yoğun karın etkisiyle beyaza büründü. Çanakkale’nin sembollerinden biri olan ‘Dur Yolcu’ anıtı kardan görülemedi. Kıyılar buz tuttu, arabalar, otobüsler ve vapurlar çalışmadı. Kar her zaman olduğu gibi bu senede kimine çile, kimine sevinç getirdi… Meteorolojik veriler kar yağışının bu hafta Perşembe gününe kadar süreceğini gösteriyor.

Çanakkale’de hafta sonu yaşanan yoğun kar yağışı, kentin bazı bölgelerinde ulaşımı olumsuz etkiledi. Yoğun yağış nedeniyle bazı semtlerde kar kalınlığı 40 santimetreyi geçti. Yollarda ilerleyemeyen sürücüler, araçlarını yol kenarına bırakarak yaya olarak evlerinin yolunu tuttu. “Dur Yolcu” anıtı yoğun kar yağışı nedeniyle görülemedi. Çanakkale Boğazı’nda tipi nedeniyle görüş mesafesi düştü. Çanakkale’de belediyesine bağlı ekipler, merkezde aralıklarla tuzlama çalışması yaptı. Bazı vatandaşlar ise iş yerlerinin önünü kendi imkanlarıyla temizledi. Buz tutan yollar, vatandaşların zar zor ev ve iş yerlerine gitmesine neden oldu. Bugün yeniden başlayan kar yağışının ise Perşembe gününe kadar devam etmesi bekleniyor. Pazartesi’den Perşembe gününe dek en düşük sıcaklıklar -5, en yüksek ise 8 derece olarak yansıyacak.

SELFIE ÇEKİP KAR TOPU OYNADILAR
Çanakkale’de vatandaşların bazıları kar yağışı altında selfie çekerken, bazı vatandaşlar da kartopu oynayarak karın keyfini çıkardı. Kardan insan yapanlar çocukları ile birlikte gün boyu eğlendiler. Soğuk havaya aldırış etmeyen vatandaşlar kordonboyunda yürüyüş yaparak bol bol fotoğraf çektiler.
1

SOĞUK HAVA EN ÇOK ONLARI ETKİLEDİ!
Kar yağışından etkilenen hayvanlarda, sıcak bir yuva bulmak için dükkan sahiplerine sığındılar. Halk bahçesi içerisinde buz tutan hayvanlara, yine belediye ekipleri tarafından kuru mama dağıtımı yapıldı. Göztepe Köprüsü, Dardanos, Güzelyalı ve Halk Bahçesi içerisindeki kedi ve köpekler, soğuk havadan yemek yiyemez hale geldi.
1

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir