‘Beyaz Gömlek’ Operasyonunda 5 Kişi Tutuklandı

‘Beyaz Gömlek’ Operasyonunda 5 Kişi Tutuklandı
17 Nisan 2010

Çanakkale’nin Biga ilçesinde, aralarında doktor ve medikal firma yetkililerinin de bulunduğu sağlık personeline yönelik “Beyaz Gömlek” adlı operasyonda gözaltına alınan 14 kişiden 5’i tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Biga Devlet Hastanesi’nde ihalelerde bazı usulsüzlükler olduğu iddiasıyla yaklaşık 6 aydan bu yana takibe alınan 14 kişi gözaltına alındı. Aralarında doktor ve medikal firma yetkililerinin de bulunduğu 14 kişiden Biga Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. S.S., Hastane Müdürü H.A. ve beyin cerrahı L.B.T, bir medikal şirketinde çalışan İ.Y. ile T.D., sabah saatlerinde “ihalede yolsuzluk” iddiasıyla tutuklanarak Çanakkale Cezaevi’ne gönderildi.

Biga Devlet Hastanesi Başhekimliğine vekaleten (Başhekim yardımcısı) Canan Evci, hastane müdürlüğüne ise vekaleten (müdür yardımcısı) Ahmet Gider getirildi.

Öte yandan duruşmanın görüldüğü Biga Adliyesi’nin önündeki kalabalıkta yer alan beyin cerrahı L.B.T’nin eşi ise kocasına, “Sen yüzünü kapatma. Sen bir şey yapmadın. Yapanlar belli. Yüzleri bile kızarmıyor. Villada onlar oturuyor. Biz değil” şeklinde konuşarak tutuklananlara küfürler savurdu.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...
 • onur türkmen
  10/05/2010 21:37

  bilip bilmeden konuşmak diye buna derler, suçsuzlarsa 5ini niye mi tutukladılar diye soran zat sen savcı mısın yoksa hakim mi kimin suçlu kimin suçsuz olduğuna nasıl karar verebiliyorsun? tutuklanan insanların hiçbirinin davası görülmemiş hüküm giymemiş koğuşturma gereği tutuklu yargılanıyorlarmış. karısının ağzına sağlık az bile söylemiş kadının o kadar içi yanmış demek ki.tüm biga kimin ne yaptığını biliyor söylemeye bile gerek yok. levent bey annemi ameliyat etti belli bi samimiyetimiz var bıçak parası diye ortalarda gezen bu kadar doktor varken bu ülkede onun gibi doktor görmedim bu ülkenin onun gibi bu işi sevgiyle canla başla yapan doktorlara ihtiyacı var bildiğim kadarıyla da arabasından başka bi mal varlığı yok. çok üzüldüm isminin bu olaya karışmasına biz inanıyoruz suçsuzluğu ispat edilecek. yanındayız levent bey

 • serap efe
  29/04/2010 10:51

  her viilada oturanı tutuklamıyorlar.hak edeni suçlu olnı tutukluyorlar.24 saat boyunca 16 kişi sorgulandı.nedense bunlar tutuklandı????haklarında yeterli belge kanıt olmasa neden tutuklanma kararı çıkarılsın ki.bu ülkede halen adalet sistemi işliyor.bunlar ne halk önünde ne de hak önünde kendilerini temizleyemezler.ilahi adalet yerini şimdi buldu.kulaktan sözlerle değil belgelerle yargı sistemi işler.ailesini çevresini düşünenler yolsuzluğa yolsuzluğa karışmayacak,tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan devletin parasına zarar vermeyecek,çekirge bir zıplar iki zıplar.çıkar sağlayan yandaşları boşuna kendilerini parçalıyolar.bütün biga onları görebiliyor bir doktorun maaşı belli herkesin buna yetecek aklı var.biga devlet hastanesinden çok kişi idarecilik yaptı onuruyla gururuyla.bunlar gibisi hiç görülmedi.HERKES KİME GÜVENECEĞİNİ BİLİYOR.

 • HASAN BİGALI
  20/04/2010 08:43

  ÇİFTÇİ OLARAK SORUYORUM: BİR DEVLET MEMURU VEYA BAŞHEKİM HANGİ DEVLET MAAŞIYLA 4 OTOBÜS,HAVUZLU VİLLA,İSTANBULDA KAT,DÜKKANLAR VE EVLER VEDE SÜRÜCÜ KURSU ALABİLİR Kİ?...BUNLAR VATANDAŞ VE ÇİFTÇİNİN VERGİSİNDEN BAŞKA BİR ŞEY OLAMAZ!

 • HALİME
  17/04/2010 16:35

  KİMSE KİMSEYİ BÖYLE BAĞIRARAK SUÇLAYAMAZ EŞİNİN BU SÖZLERİ YALNIŞ ŞU BİGADA HEKİM VEYA DİĞER KİŞİLERİN HEPSİNİN ONUN TABİRİNCE VİLLALARI VAR HEPSİ KÖTÜMÜ. KAÇ YILDIR BU İNSANLAR ÇALIŞIYORLAR BİGADA ADIM BAŞI DÜPLEX EV VAR.LEVEN BEYİN EŞİNİN BU DAVRANIŞI ONU HALK ÖNÜNDE TEMİZLEYEBİLİR AMA NE O NE DE DİĞERLERİNİN SUÇLU OLDUĞUNU SANMIYORUM BEN BİGA DEVLET HASTANESİ İDARESİNE GÜVENİYORUM. HERKESİN AİLESİ ÇEVRESİ VAR BU TARZ POLEMİKLER ONLARI YIPRATIR ÜZER .BEKLENİP SONUÇ GÖRÜLMELİDİR. BİGANIN İNSANI ARAMIZDAN OLAN BU KİŞİLERİ KOLAYCA BİR İKİ KULAKTAN SÖZLE HARCAMAMALIDIR.BİLEREK ASLA BÖYLA BİR ŞEY OLAMAZ. BU KİŞİLER KAÇ YIDIR HİZMET VERİYORLAR. EMEKLERİNE SAYGIYI HAKEDİYORLAR

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir