Beyaz İnisiyatif’ten “Yaşasın hayat” Daveti…

Beyaz İnisiyatif’ten “Yaşasın hayat” Daveti…
29 Ocak 2016

Çanakkale’de duyarlı yurttaşların bir araya gelerek oluşturdukları, silahların susması, ölümlerin durması talebini içeren video çekimi ile bir vicdan hareketi başlatan Beyaz İnisiyatif, etkinliklerine devam ediyor. Pazartesi 12:30’da Troia Atı Heykeli önünde basın açıklaması yapacak olan Beyaz İnisiyatif üyeleri herkese “Barış, Hemen Şimdi, Yaşasın Hayat” davetinde bulunuyorlar.

Kenette yaşamı savunan, savaşa karşı barışın yanında tavır koyan Beyaz İnisiyatif Grubu, bütün siyasi partilere ve birçok demokratik kitle örgütüne yapılan çağrının ardından etkinliklerine hız kazandırıyor.

Beyaz İnisiyatif; “Önümüzdeki günlerde de etkinliklerini sürdürecek olan Beyaz İnisiyatif’ten yapılan çağrıda, “Beyaz Giy, Beyaz Bağla, Beyaz As, Beyaza Bürün” dendi. Yapılan çağrıda, “Silahlar sussun, ölümler son bulsun, ateşkes hemen şimdi! Çanakkale’den bütün Türkiye’ye sesleniyoruz: Koşar adım iç savaşa gidiyoruz, farkında mıyız? Vatanın bölünmesinden kaygı duyanlara sesleniyoruz: Vatan bölünüyor, yürekler bölünüyor, farkında mıyız? Savaş kararı alanlara sesleniyoruz: Kan-ölüm-yıkım üzerine iktidar kurulmaz. Bir durun, bir görün, bir anlayın; savaş kararınız kurşun olup, bomba olup, ateş olup insanları öldürüyor, doğayı, tarihi, kültürleri, insanlık mirasını, dostluğu, kardeşliği yıkıyor; farkında mıyız?” dedi.

Beyaz İnisiyatif’ten yapılan açıklamada, “Ortak vicdanı temsilen sesimizi duyurmak için buradayız: Eller tetikten çekilsin, silahlar susturulsun, ölmeye öldürmeye son verilsin. Silahlar konuşursa söz biter; diyalog kanalları acilen açılsın, Meclis sürece dâhil edilsin, demokratik ortamda oturup konuşulsun. Asıl olan ölüm değil hayattır; asıl olan insandır, insanın özgürlüğü, insanın mutluluğudur. Artık yeter! Çocuklarımızı kurban etmeyin, bizleri kurban etmeyin; geleceğimizi, bin yıllık bir aradalığımızı kurban etmeyin. Yarın çok geç olacak, farkında mısınız?” ifadelerine yer verildi.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir