Beyin Kanaması Geçiren Vatandaş, Bir Buçuk Saatte Hastaneye Getirildi

08 Mart 2014

Eceabat’ta evinde bulunduğu sırada yüksek tansiyona bağlı olarak beyin kanaması geçiren Hakkı Ulaş isimli vatandaş, ilçede bulunan ambulansın Kabatepe’de görevli olması sebebiyle Gelibolu’dan gelen ambulansla bir buçuk saat sonra Çanakkale Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Eceabat’ta tek ambulansın görev yapmasını eleştiren CHP’li Eceabat Belediye Başkan adayı Halil Duymaz ise Ulaş’ı hastanede ziyaret ederek, göreve gelmesinin ardından bir ay içerisinde belediye bünyesine ambulans ve ambulans olarak görev yapacak deniz botu alacağını söyledi.

Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde Hakkı Ulaş isimli vatandaş, evinde bulunduğu sırada yüksek tansiyona bağlı olarak beyin kanaması geçirdi. Eşi ve çocuklarının o sırada Çanakkale’de olması nedeniyle Ulaş’ı merak eden yeğeni Refik Gül’ün eve gitmesi sonrasında Ulaş’ı yerde yatarken buldu. Ulaş’ın ailesinde edinilen bilgiye göre; ilçedeki sağlık ocağını arayarak durumu bildiren Gül’e, Eceabat’taki ambulansın Kabatepe’de bulunması nedeniyle Gelibolu’dan ambulans çağrıldı. Doktorlara haber verilmesinden, Ulaş’ın Çanakkale Devlet Hastanesi’ne sevk edilmesine kadar ise bir buçuk saat sürdü. Hastanede tedavisi uygulanan Ulaş, Nöroloji Servisi’ne aktarılırken, CHP’nin Eceabat Belediye Başkan adayı Halil Duymaz, Ulaş’ı ve ailesini ziyaret ederek sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

“ECEABAT’A BİR AMBULANS YETMEZ”
Ambulans yetersizliği nedeniyle Ulaş’ın bir buçuk saat geç hastaneye götürülmesini eleştiren Duymaz; “Sağlık Bakanı’nın bir önceki ziyaretinde Ak Parti’nin bir kez daha seçimi kazanması halinde Eceabat’a bir ambulans daha göndereceğini söylediği halk arasında konuşuluyor. İnsanların hayatı hakkında sandıktan çıkacak sonuca göre karar verilemez. Neyse ki; Hakkı kardeşimiz şuan daha iyi durumda. Benzer bir sıkıntının yaşanmaması için, seçildikten sonra bir ay içerisinde hem bir ambulansı hem de ambulans olarak görev yapacak bir deniz botunu belediye bünyesine katacağız. Sipariş için gerekli görüşmeleri de yaptık. İnsan hayatı, her şeyin üzerindedir ve tüm yetkililer ellerinden gelenin fazlasını yapmakla yükümlüdür” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir