“Bi Dünya Öğrenci Çanakkale’de”

“Bi Dünya Öğrenci Çanakkale’de”
09 Mayıs 2014

Uluslararası Öğrenci Derneği Federasyonu tarafından 7’ncisi organize edilen ‘Uluslararası Öğrenci Buluşması’ 10 ? 12 Mayıs tarihleri arasında Halk Bahçesinde gerçekleştirilecek. Türkiye’de öğretim gören 160 ülkeden 55 bin Misafir öğrencinin katılacağı etkinliğin Çanakkale ayağına 35 ülkeden 600 öğrenci katılacak. Kültürlerin dayanışması ve tanıtılması esas alınarak düzenlenen ‘Uluslar Arası Öğrenci Buluşması’nın açılışı 10 Mayıs Çarşamba günü saat 15’te gerçekleştirilecek. Etkinliğin Çanakkale ayağı “Bi Dünya Öğrenci Çanakkale’de” sloganı ile lanse ediliyor.

Çanakkale Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ahmet Arıcan “Uluslararası Öğrenci Buluşmaları, eğitim için Türkiye’yi tercih eden uluslararası öğrencilerin varlığından kamuoyunun haberdar olması yönünde ciddi çalışmalar yapıyor. UDEF bu öğrencilerin “yabancı” değil “misafir” olarak görülmesini sağlamak amacını taşıyor. Misafir öğrenciler kendi ülkelerinin adeta gönüllü elçisi oluyorlar. Bizlerde Çanakkale’yi tanıtmak ve öğrencilerimizin kültürlerini kent halkına anlatmak için bu tarz etkinliklerde yer alıyoruz. Bu etkinlikte bizlerden desteklerini esirgemeyen şehrimizin çok değerli firmalarına da sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.

Her ülkenin etnik kostümleri, yemekleri, objeleri ile kendilerini tanıtacakları organizasyon bir şölen havasında geçecek. 25 uluslararası öğrenci derneğinin işbirliğiyle yapılan buluşma ülkemizde okuyan misafir öğrencilerin birbiriyle tanıştırılması ve halkla buluşturulması için yapılıyor. 80 farklı etkinlikle renklendirilecek olan öğrenci buluşmasında misafir öğrenciler stantlarında ziyaretçilerini ağırlayacak. Uluslararası Öğrenci Buluşması 20 ilde eş zamanlı olarak düzenlenecek. Meydanlarda kurulacak 450 çadırda 700 ülke standıyla etkinlikler Türkiye’nin dört bir yanını kuşatacak. Geçtiğimiz yıllarda bakanlar, milletvekilleri ve siyasi parti liderleri gibi pek çok ismin katıldığı buluşmalara bu yıl da yoğun katılım bekleniyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir