Biga Belediyesi 1065 Adet Fidan Dikti

04 Mayıs 2012

Biga Belediyesi, Orman İşletme Müdürlüğü’nden tahsis edilen 150 adet Fıstıkçamı, 100 adet mavi servi, 50 adet katalpa, 100 adet akçaağaç, 300 adet çınar, 100 adet yerli dişbudak fidanı ve alımı gerçekleştirilen 175 adet ligistrum, 70 adet alev ağacı, 10 adet palmiye, 10 adet şekilli selvi ve leylandi fidanı Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından belirlenen alanlara dikimini gerçekleştirdi.

İnönü Caddesi, Bursa Çevre yolu ile yeni yapılacak 5 adet çocuk parkının bulunduğu Ş. İbrahim Akkuş Cd – Yeniceköy yol çıkışı, Köşklübağ Cami karşısı, Nilüfer Hatun Cami Karşısı, Fenerbahçeliler Derneği arkasıı ve Özel Can Hastanesi karşısında belirlenen alanlarda toplam 1065 adet fidan dikimini tamamladı.

Belediye yetkililerince yapılan açıklamada “İlçemizde yeterince yeşil alanlara sahip olmak ve çevre bilincine sahip duyarlı nesiller yetiştirebilmek için Biga Belediyesi olarak attığımız bu adımın vatandaşlarımızca destekleneceğini biliyor ve fidanlarımızı hep birlikte yaşatmak için tüm Bigalı hemşehrilerimizin bu konuda yardımlarını bekliyoruz” denildi.

[Kaynak: bigabelediyesi.com]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir