Biga – Çanakkale Yolu 2010 Yılında Tamamlanacak

Biga – Çanakkale Yolu 2010 Yılında Tamamlanacak
10 Mart 2010

Çanakkale ile Biga arasındaki duble yolun 2010 yılı içerisinde tamamlanacağı açıklandı.

Çanakkale İl koordinasyon kurulunda açıklamalarda bulunan Karayolları 14. Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Yazıcıoğlu, Çanakkale-Lapseki ve Lapseki-Biga arasındaki duble yol çalışmalarının devam ettiğini belirterek, ?Çanakkale-Lapseki arasındaki 35 kilometrelik yolda sıcak asfalt ihalesini kısa sürede yapacağız. Bu yolu sıcak asfalt ile kaplayacağız. Bunun dışında Lapseki ?Biga arasındaki yolda da çalışmalarımız devam ediyor. 2010 yılında Biga ilçemizden Çanakkale?ye kadarki duble yolda çalışmaları tamamlayıp trafiğe açacağız? dedi.

Mehmet Yazıcıoğlu, Ezine-Bayramiç yolunun yapımı konusunda da 4 kilometrelik bölümde kamulaştırma konusunda sıkıntı yaşandığını belirterek, ?Kaymakamımızın bu sorunu çözmesinin ardından bu yolun ihalesini de 2010 yılında yapacağız. Bunun dışında Biga?Çan arasındaki yolun yapımına da bu yıl içinde başlayacağız ve aynı bölgede Şeytandere ile Altıkulaç köprüsünü yapacağız? şeklinde konuştu.

İHA

Yorumlar...
  • ahmetvlkn
    07/02/2011 12:01

    ağaköy otobüsleri ünüversite çıkşı törör estiriyorlar bölünmüş yolu doldurmuşlar istedikleri yerden yolu bölüyorlar öğrencileri üst üste dolduruyorlar sağını solunu görmeden yola çıkıyorlar çok büyüüük tehlike atlattım çocukları kurtardım ama yoldan çıktım yolun kaptılp güvenli yerden çıkartmanızı ARZEDERİM..

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir