Biga Kaymakamı Fatih Genel: “Okçuluk Müsabakaları ve Şenlikleri’nde Buluşalım”

Biga Kaymakamı Fatih Genel: “Okçuluk Müsabakaları ve Şenlikleri’nde Buluşalım”
29 Ağustos 2013

Çanakkale’nin Biga ilçesinde Sancak Beyi Osman Bey anısına bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Biga Sancak Beyi Osman Bey Okçuluk Müsabakaları ve Şenlikleri” 7-8 Eylül 2013 tarihlerinde gerçekleşecek.

Biga Sancak Beyi Osman Bey anısına bu sene 7-8 Eylül 2013 tarihlerinde Uluslararası Okçuluk Müsabakaları ve Şenlikleri hakkında açıklama yapan Kaymakam Fatih Genel, turnuvanın Atlı Okçuluk ve Yaya Okçuluk olmak üzere iki kategoride gerçekleşeceğini belirtti. Program hakkında da bilgi veren Genel, yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verdi:

Biga Sancak Beyi Osman Bey anısına bu sene 7-8 Eylül 2013 tarihlerinde Uluslararası Okçuluk Müsabakaları ve Şenlikleri icra edilecektir.
10 ülkeden ve ülkemizin dört bir yanından sporcular beklenmektedir.Bu sene üçüncüsünü yapacağımız turnuva iki kategoride yapılacaktır. Atlı Okçuluk ve yaya okçuluk..
Tamamen geleneksel el yapımı oklar ve yaylarla yapılacak olan turnuvamızda,modern olimpik yaylar ve teknikler kullanılmamakta,geleneksel tarihi okçuluk yaşatılmaktadır.
7 Eylül Cumartesi günü Biga ilçemizin Dikmen köyünün Hafızın Düzlüğü mevkiinde Atlı okçuluk ve yaya okçuluğu turnuvaları yapılacaktır.Sabah saat:09.00 da başlayan turnuvamıza öğlen vakti bir yemek ikramıyla 1,5 saat ara verilecek ve öğleden sonra 14.00 da tekrar turnuvalar akşama kadar devam edecektir.
8 Eylül Pazar günü saat:10.00 da Merkez Avcılar parkında açık büfe köy kahvaltısıyla başlayan şenliğimiz saat:12.00 da Mehter ve atlar eşliğinde,protokol,yerli ve yabancı sporcularımız ve halkımızın katılımıyla İlyas Bayram Stadyumuna yürüyüş yapılacaktır. 12.30’da İlyas Bayram Stadyumu’nda Mehter gösterisinin ardından Bakü Halk dansları topluluğunun gösterisi, açılış konuşmaları, cirit, atlı okçuluk, yaya okçuluğu,atlı akrobasi, Atlı kılıç ve kamçı gibi gösteriler icra edilecek ve ödül töreni ile program sona erecektir.
Programımıza destek veren Kültür Bakanlığımıza, Gençlik ve Spor Bakanlığımıza Çanakkale Valiliğimize, İÇDAŞ A.Ş.’ye, Çanakkale Seramik Kale Grubu’na, başta Biga Belediyesi olmak üzere Belde Belediye Başkanlarımıza, Sivil toplum Örgütlerine, Daire Amirlerimize ve çalışanlarına, Muhtarlarımıza ve emeği geçen tüm dostlarımıza, Biga halkımıza ve çok değerli basın mensuplarına şükranlarımı arz ederim.
Organizasyonun her aşamasını planlayan Türk Okçuluk Federasyonuna, Kayseri Atlı Okçuluk Kulüp başkanı ve üyelerine, Kemankeş Okçuluk Kulübü başkanı ve üyelerine ve katılımlarıyla bizleri onurlandıran ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından teşrif eden kulüplerimize ve sporcularımıza da teşekkür etmeyi bir borç biliyorum. Ayrıca Teşrifleriyle bizleri onurlandıran Duayen sanatçı sayın Cüneyt Arkın’a, sayın Cemal Hünal’a, Murat Sezal’a ve değerli dostumuz Serdar Kılıç’a ve bizleri onurlandıran tüm konuklarımıza da teşekkür etmeyi bir borç biliyorum.
7-8 Eylül 2013 tarihlerinde icra edeceğimiz organizasyonumuza ata sporumuz geleneksel Türk-Osmanlı okçuluğuna gönül veren tüm dostlarımızı davet ediyor,turnuva ve şenliklerimizin kazasız belasız sona ermesini diliyor,
Selam ve saygılarımı sunuyorum.

Fatih GENEL
Biga Kaymakamı

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir