Biga Kent Konseyi’nden İçdaş Tesislerine Ziyaret

10 Eylül 2012

Biga Kent Konseyi Temsilcileri ve ailelerinden oluşan 30 kişilik heyet, 08 Eylül Cumartesi günü İçdaş Bekirli Enerji Tesisleri ile İçdaş Değirmencik Entegre Çelik Tesislerine konuk oldular.

Bekirli İçdaş Enerji Santralinde, İçdaş İş Sağlığı ve Güvenliği Direktörü Agah Ayhan tarafından karşılanan misafirlere işletme mühendisleri ve yetkililerce tesisler hakkında bilgi verilerek tesislerin gezilmesinin ardından kafile İçdaş Değirmencik Çelik Tesislerine geçerek Entegre tesisleri incelediler. Balık çiftliği, denizden tatlı su elde edilen reverse osmoz tesisi, enerji santrali, liman ve çelik tesislerini gezen Biga Kent Konseyi Temsilcileri haddehanede çeliğin işlenmesini yakından incelerken yetkililer tarafından tesisler hakkında bilgilendirildiler.

Biga Kent Konseyi Üniversite Öğrencileri Yardım Derneği Başkanı Nazım Durmaz, “Biga Kent Konseyi olarak ailelerimizle birlikte bölgemizin en büyük sanayi kuruluşu olan İçdaş’ı bizzat yerinde görerek daha iyi tanımak için ziyaret etmek istedik. İçdaş yetkilileri tesislerinin kapılarını bizlere sonuna kadar açtılar ve büyük konukseverlikle ağırladılar. Bu tesisleri gelip yerinde görmeden yapılan yatırım ve üretimin boyutlarını algılamak mümkün değil, burada üretimi, alın terini ve ülkemizin gurur duyduğu sanayi gücümüzü gördük. Ülke ve bölgemize yaptığı ekonomik ve sosyokültürel katkılardan dolayı İçdaş’a minnettarız. Gerek çalışmaları gerekse konukseverlikleri için İçdaş yetkililerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Geziye aileleriyle birlikte katılan Kent Konseyi Temsilcileri yaptıkları ziyaretin kendileri için çok faydalı olduğunu belirterek “İçdaş tesislerini yakından tanıma fırsatı bulduk, ülkemizde böylesi güzide tesislerin ve üretim üslerinin olması gurur verici. İçdaş, Çanakkale’mizin ve Biga’mızın gururudur” dediler.

Biga Kent Konseyi Temsilcileri ve aileleri, tesislerde gerçekleştirdikleri incelemelerin ardından Biga’ya gitmek üzere tesislerden ayrıldılar.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir