Biga MYO’da 3 Boyutlu Yazıcı Semineri Verildi

04 Ekim 2017

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Biga Meslek Yüksekokulunun Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü Öğr. Gör. Mustafa Dündar, ilçede görev yapan bilişim, teknoloji tasarım ve fen bilgisi öğretmenlerine dünyada kullanılan 3 boyutlu yazıcı teknolojisi ile ilgili seminer verdi. Biga Meslek Yüksekokulu konferans salonunda yapılan eğitime İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, okul müdürleri ve ilçede milli eğitim okullarında görev yapan öğretmenler katıldı.

Öğr. Gör. Mustafa Dündar 3 boyutlu yazıcı teknolojisinin endüstri 4.0 bir parçası olduğunu ve ilerleyen zamanlarda hemen hemen her alanda kullanılacağından bahsetti. Günümüzde kullanılan 3 boyutlu yazıcı teknolojilerinin çeşitlerinden bahsederek hangi alanlarda ve hangi malzemeler kullanıldığı hakkında bilgiler aktardı.

Seminerde ayrıca Biga Meslek Yüksekokulu makine programı öğrencileriyle beraber tasarladıkları ve ürettikleri 3 boyutlu yazıcılar hakkında teknik bilgi ve üretim süreçlerinin nasıl yapıldığına dair bilgiler veren Öğr.Gör. Mustafa Dündar, gelecek dönemlerde tasarlamak ve üretmek istedikleri yeni 3 boyutlu yazıcılar hakkında bilgi vererek semineri sonlandırdı.

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir