Biga Ticaret ve Sanayi Odası Heyetinin Ankara Ziyareti

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Heyetinin Ankara Ziyareti
19 Temmuz 2013

Biga Ticaret ve Sanayi Odası heyeti Şadan Doğan’ın başkanlığında Ankara’ya giderek ziyaretlerde bulundu. Önce Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile görüşen heyet daha sonra da Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’yı ziyaret etti.

Biga TSO heyetinden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na Ziyaret
Biga TSO heyeti TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti. Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nda 15 ve 22 Haziran 2013 tarihlerinde yapılan organ seçimleri neticesinde iş başına gelen yeni yönetim 17 Temmuz 2013 tarihinde TOBB Başkanı’nı makamında ziyaret etti.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu öncelikle yeni seçilen Biga Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu ve meclis üyelerini tebrik etti ve başarılar diledi. TOBB Başkanı’na yapılan ziyarete Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, Biga TSO Meclis Başkanı Eşref Temiz, Meclis Başkan Yardımcısı Mehmet Sert, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Melih Akyıl ve Sedat Çakır, Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Şahin, Furkan Şanlı, Gürol Gençoğlu, Meclis Üyeleri Davut Doğan, Emin Kaya, Cahit Tünğür, Cüneyt Oflaz ve Hakan Akın ile Biga TSO Genel Sekreteri Mustafa Mutlu katıldı.

Başkan Doğan tarafından TOBB Başkanına Karabiga Liman Tesisleri ön çalışma taslağı sunuldu. Hisarcıklıoğlu, Başkan Doğan’ın sunduğu proje ile ilgili olarak “Lojistik çok önemli. Deniz yolu karayolundan çok daha ekonomik. Çok müthiş bir proje” ifadelerini kullandı. TOBB Başkanı’na Biga Üniversitesi ile ilgili yapılan çalışmalar ve göreve geldikleri taktirde gerçekleştirmeyi hedefledikleri proje ve faaliyetler hakkında bilgiler verdi ve destek talep etti. Başkan Doğan amaçlarının ekonomiyi canlandırmak olduğunu belirterek, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nu 20-22 Eylül 2012 tarihlerinde yapılacak Biga Fuarı’nın açılışına davet etti. Hisarcıklıoğlu “Senin verdiğin sözler bizi de bağlıyor” diyerek Başkan Şadan Doğan ve yönetimine tam destek verdi. Başkan Doğan son olarak “üyelerimize ve Bigamıza hizmet için göreve talip olduk. Üyelerimiz de bizlere bu görevi layık gördüler. Sizlerin de desteği ile üyelerimiz ve bölgemiz için faydalı ve başarılı çalışmalar yapacağımıza inanıyorum. Odamıza ve heyetimize gösterdiğiniz yakınlık için Oda üyelerim, şahsım ve heyetim adına teşekkür ediyorum” dedi. TOBB Başkanı son olarak Başkan Şadan Doğan’a hitaben, “24 saat hizmetinizdeyim. Hangi saatte ararsan görüşebiliriz. Sana bir telefon kadar yakınım” mesajını verdi.

Biga TSO heyetinden Bakan Yazıcı’ya Ziyaret
Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan ve beraberindeki heyeti bakanlık toplantı salonunda kabul etti. Yapılan seçim sonucu başkanlık görevine getirilen Şadan Doğan ve heyetine başarılar dileyen Yazıcı, Biga Limanı ve ticaretiyle ilgili Başkan Doğan’dan bilgi aldı.

“Birlik ve beraberliğimiz; en büyük zenginliğimizdir” diyen Hayati Yazıcı, “Bunun en güzel örneği Çanakkale’dir. Çanakkale bu topraklardaki birlik ve beraberliğimizi, kardeşliğimizi haykıran şehirdir. Çanakkale’de yazılan tarih; aradan binlerce yıl geçse de bu topraklarda yaşayan milyonlara örnek olmaya devam edecektir.” dedi. Biga’nın bulunduğu konum itibariyle avantajları bulunduğunu söyleyen Yazıcı, Karabiga Limanı Projesini n Biga’nın ticaretine büyük katkılar sağlayacağını söyledi. Bakan Yazıcı, dünyada ve ülkemizde yaşanan sorunlara rağmen ekonomik alanda rakamlara bakıldığında büyümenin ve gelişmenin gözle görülür düzeyde olduğunu kaydetti. Mısır’da yaşanan gelişmelere de değinen Yazıcı, Mısır’da yaşanan olaylardan ticaretimizin etkilenmediğini ve Mısır’daki gelişmeleri yakından takip ettiklerini ifade etti. Gezi olayları ile ilgili konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı, hiçbir hak kullanımının ölçüsüz olamayacağını, bu tür eylemlerin kamu düzenini bozmadan, hak ve hukuk çerçevesinde yapılması gerektiğini kaydetti.

Toplantıda Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsmail Yücel ve İç Ticaret Genel Müdürü Dursun Çoşkun Çelebi de katıldı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir