Biga TSO’da İkinci Gıda Hijyeni Eğitimi Verildi

15 Şubat 2013

Türk Gıda Kodeksi-Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği uyarınca ekmek üretim ve satışında görev alanlar için hijyen eğitiminin ikincisi Biga TSO ve Çanakkale Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirildi.

BİGA TSO ve Çanakkale Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü işbirliğinde oda üyesi ekmek üretiminde, dağıtımında ve satışında çalışan ve fırınların uzantısı olmayan ekmek satış yerlerindeki ekmek satışı yapan personele yönelik olarak “Temel Gıda Hijyeni” eğitiminin ikincisi gerçekleştirildi. Gıda Hijyeni Eğitimi, Çanakkale Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ? Gıda ve Yem Şube Müdürü Mehmet Sezer, Gıda Mühendisleri Dilek Özipek Donduran, Erdem Kara ve Ali Hakan Donduran tarafından verildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan BİGA TSO Başkanı Tunçay Yaşar yasal zorunluluk gereği alınması gereken söz konusu eğitimin Biga’da da verilmesi için yetki aldıklarını, konu ile ilgili üyelere bunu duyurarak ikinci eğitimi organize ettiklerini belirterek, bu eğitimlerin devam edeceğini ve ilgili üye işyerlerinin taleplerinin BİGA TSO tarafından alınacağını belirterek, bu ihtiyacın Çanakkale Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve BİGA TSO işbirliğinde düzenlenecek eğitimlerle karşılanacağını söyledi.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir