Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Biga’da “Alo Çöp Taksi” Hizmete Girdi

Biga Belediyesi tarafından uygulamaya konulan “Alo Çöp Taksi” 08.00-17.00 saatleri arasında vatandaşların taleplerini 153 no’lu telefonla belediyeye iletmeleri durumunda mahallelerde biriken çöpleri almak amacıyla hizmete girdi.

Vatandaşlar çevrede biriken çöplerin hızlı bir şekilde kaldırılmasını istediği zaman, 153 numaralı telefonu arayarak Temizlik İşleri Müdürlüğü ‘Çöp Taksi’ ekipleri tarafından kaldırılmasını sağlayacak. Verilen adrese hızlı bir şekilde ulaşarak çöpleri alacak ekipler, gerek duydukları takdirde yıkama ekiplerinin de desteğini alarak çöp alınan yeri tam anlamıyla temizlemiş olacak.

17 Kasım 2014 Pazartesi günü saat 11:00’da Belediye Başkanı İsmail Işık, Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Çöp Taksi’ aracının tanıtımının yapıldığı organizasyondaki konuşmasında; “‘Alo Çöp Taksi’ diye ifade ettiğimiz 153 numaralı telefon aranarak ‘Çöp Taksi’ ekiplerine ulaşılacaktır. Bu çalışmada hedefimiz normal seyri ile giden çöp toplama hizmetlerinin dışında olası herhangi bir yerde görülen bırakılmış ve çöp araçlarının gelmesi gecikecek ve olumsuzluk bırakacak tüm çöplerin anında alınması için yapılan bir hazırlıktır. Vatandaşlarımız aradığında adresi verip ‘çöp var’ dediği zaman bu gördüğünüz küçük aracımız hızlı bir şekilde intikal edecek ve o alandaki çöp derhal kaldırılacaktır. Amacımız Biga’ da temiz bir çevre ortamı sağlayıp, halkımızın ferah ve sağlıklı bir şekilde yaşamasına katkıda bulunmaktır” dedi.

Ayrıca Başkan İsmail Işık cadde ve sokaklardaki kaldırımları da temizleyebilen çok yönlü bir temizlik aracının kısa süre içerisinde halkın hizmetine sunulacağını belirtti.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir