Biga’da Ambalaj Atıkları Geri Dönüşüm Tesisi Hizmete Girdi

Biga’da Ambalaj Atıkları Geri Dönüşüm Tesisi Hizmete Girdi
28 Aralık 2011

Biga Belediyesi ambalaj atıkları geri dönüşüm tesisinin açılışı törenle yapıldı.

Katı atıkların depolandığı ve geri dönüşüm ile doğaya kazandırılacağı Karaçayır Mevkii’nde yapımı tamamlanan tesisin açılış töreninde bir konuşma yapan Biga Belediye Başkanı Mehmet Özkan, doğaya karşı saygılı bir belediyecilik anlayışı ile hizmet ettiklerini söyledi. Daha önce de kullanılmış sıvı yağ ve boş pil gibi atıkları toplayarak doğaya zarar vermeden geri dönüşümünü sağladıklarını söyleyen Özkan, “Son olarak katı atık geri dönüşüm tesisini de Biga’ya kazandırarak ambalaj atıklarının doğaya tehdidini de ortadan kaldırmış olacağız. Burada 2 araç ve 6 kişi çalışıyor” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Biga Belediye Başkanı Mehmet Özkan tesisin açılış kurdelesini Milletvekili İsmail Kaşdemir, Kaymakam Fatih Genel ve Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tunçay Yaşar ile birlikte kesti. Ardından tesislerde inceleme yapan protokol üyeleri, tesisin çalışması konusunda yetkililerden bilgi aldı.

Açılış törenine AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, Biga Kaymakamı Fatih Genel ve Mehmet Özkan ile birlikte belediye meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir