Biga’da Belediye Başkan Adayları Bir Araya Geldi

09 Mart 2009

Biga Kadın Çevre ve Kültür İşletme Kooperatifi (BİKAD) tarafından organize edilen kadınlar günü kutlamalarına davet edilen Biga Belediye başkan adayları, kadınlara yönelik projelerini anlattı.

BİKAD?ın düzenlediği etkinliğe katılan başkan adayları kura çekimine göre sırayla söz aldı. Etkinlikte ilk söz alan Demokrat Parti Biga Belediye Başkan Adayı Faruk Kısa, başkanlığa seçildiği gün kadınlara yönelik birçok projelerinin olacağını belirterek, kadınlara yönelik şiddetin azalması için gerekli ortamları sağlayacaklarını ifgade etti.

İkinci olarak söz alan CHP Biga Belediye Başkan Adayı İsmail Işık ise kadınların ekonomideki yerinin çok küçük kaldığını belirterek, ?Biz de bunun için ihtiyaç sahibi her ailenin kadınına aylık yardımında bulunacağız. Kadınlarımızın kendilerini ifade edeceği sağlıklı ortamlar geliştireceğiz. Kadınlarımızın şiddete maruz kalmamaları için uygun eğitim alanları oluşturacağız? dedi.

Üçüncü olarak söz alan AK Parti Biga Belediye Başkan Adayı Mehmet Özkan da bir toplumun refaha erişmesi için toplumun annelerine ihtiyacı olduğunu belirterek, ?Hepimiz için anne her şeyden daha değerlidir. Toplumun mutluluğu kadınlarımız mutlu olasına bağlıdır. Geçtiğimiz başkanlık döneminde de biz bu amaç doğrultusunda hareket ettik. Kadınlarımız için gerçekleştirdiğimiz projelerin yanında yapımı devam eden ve hepimizin bildiği projeler var. Belediye kanunun bize vermiş olduğu yetkiler çerçevesinde Biga İçin kadınlarımız için elimizden gelen her şeyi yaptık ve önümüzdeki dönemde de başkanlığa devam etmemiz durumunda daha iyi hizmetler vereceğiz? dedi.

Dördüncü olarak söz alan MHP Biga Belediye Başkan Adayı Enver Koç ise kadınların kadın olmalarından dolayı yaşadıkları sorunlara yönelik çalışmalarının olacağını ifade ederek, ?Bunun yanında aile içi şiddete maruz kalan kadınlara destek masaları oluşturacağız. Bakımevleri, kreşler, sığınma evleri, sağlık merkezleri açarak, mahallelerde kadın odaları ve kadın meclisleri oluşturacağız. Kısaca Bigalı kadınları gelecekten umutlu bir hale getireceğiz? dedi.

Son olarak söz alan DSP Biga Belediye Başkan Adayı Ömer Faruk Oduncu konuşmasında ekonomik sorunlara ve kadınların uğradığı haksızlıklara değindi. Adayların konuşmalarından sonra kadınlar adaylara sorular yöneltti.

BİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Temiztaş Biga?da bir proje yapılırken daha estetik olması için kadınlara da danışılması gerektiğini ifade etti. Oturumun sona ermesinden sonra ise kadınlar, müzikli eğlencede gönüllerince eğlendi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir