Biga’da Demokrat Parti Aday Adayını Açıkladı

Biga’da Demokrat Parti Aday Adayını Açıkladı
22 Aralık 2008

Demokrat Parti, Biga Belediye Başkanlığı için aday adayını açıkladı. Karabiga ve Gümüşçay için ise süpriz kararlar çıktı.

Daha önce Demko’da muhasebe müdürlüğü görevinde bulunmuş, İktisat Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Faruk Kısa, belediye başkan aday adaylığını resmen açıkladı.

DP İlçe Teşkilatında yapılan toplantıda açıklama yapan İlçe Başkanı Avukat İbrahim Bakali, “Adalet Partisi ve Doğru Yol Partisi’nde daha önce siyaset yapmış olan Faruk Kısa’ya Belediye Başkanlığı yolunda güvendiklerini ve adaylığının genel merkez yoluyla onaylandığını belirtti. Kısa ise, “sırf yarış için aday olmuyorum, iddialıyım” şeklinde konuştu.

Öte yandan, Karabiga Beldesi için Eşref Soğukluoğlu’nun DP’den aday olacağı ve Gümüşçay Belediye Başkanı Tamer Ergün’ün ise yerel seçimlerde aday olmayacağı açıklandı. Ergün, kararını ailevi ve ekonomik sebeplere bağladı.

[Haber ve Fotoğraf Kaynağı: Bigahaber.com]

Yorumlar...
 • umut
  21/02/2009 20:15

  MHP boşuboşuna katılmasın bence seçimleri DP alır.kadrosu sağlam. bir kere kadroda sorun oldumu zaten iş zor o yüzden Biga'yı Faruk Kısa alır. Demokrat Parti kazanır. Şahlan Kıratım Biga başkan görsün. Şahlan. Millet Demokrat Parti'yi Görsün.

 • Mr.SeT
  31/01/2009 23:17

  inşallah seçilecek, vaatlerinin arkasında olacağına yapamayacağını söylemeyeceğine eminim... İnşallah Biga'nın başında göreceğiz...

 • umut
  31/01/2009 16:42

  demokrat partiye yakışır bir aday bigayı yönetme kabiliyeti olduğunu düşünüyorum kazanması gerekir. bigayı değişime uğratacağına eminim. demokrat partinin kazanacağınada eminim sabırsıslıkla seçimleri bekliyorum.

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir