Biga’da Köylülere Saanen Cinsi Keçi Dağıtıldı

Biga’da Köylülere Saanen Cinsi Keçi Dağıtıldı
06 Ocak 2010

Çanakkale?nin Biga ilçesinde Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından yürütülen ?Gelir Getirici Projeler? kapsamında 3 köyden 13 kişiye Saanen cinsi 260 keçi ve 13 teke dağıtıldı.

Güvemalan köyünde gerçekleştirilen törende bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya, Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından yürütülen ?Gelir Getirici Projeler? uygulamasının başarı ile yürütüldüğünü belirterek, ?Yoksul birey yada hanelerin geçimlerini sağlayacak işleri kurmaları, gelir elde etmeleri ve başlattıkları çalışmaları uzun süre devam ettirebilmelerini sağlamak amacıyla başlatılan uygulamada Biga ilçesinde de Güvemalan köyünden 9, Kepekli köyünden 2 ve İllasköy?den de 2 olmak üzere toplam 13 kişiye kişi başı 20 keçi ve 1 teke olmak üzere toplam 260 keçi ve 13 teke dağıtılacak. 8 yıl geri ödemeli, ilk 2 yıl da geri ödemesiz olan proje kapsamında köylüler keçilerin paralarını 6 yıl içinde eşit taksitlerde geri ödeyecekler? dedi.

Bahir Altunkaya, projenin 3 adet olarak hazırlandığını ve her birinin 50 bin TL olmak üzere toplam 150 bin TL olduğunu da belirterek, ?Amacımız bu köylülerimizin gelirlerin artışı sağlamak? dedi.

Yapılan konuşmaların ardından köylülere törenle keçileri dağıtıldı. Törene Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya, Biga Belediye Başkanı Mehmet Özkan, Jandarma Komutanı Kıdemli Üsteğmen Abdullah Cengiz, İlçe Emniyet Müdürü Reyhan Gündoğan, İl Genel Meclisi Üyeleri Ali Rıza Tekin, Bülent Korkmaz, Ünsal Öntürk, Biga Özel İdare Müdürü Hasan Kaya, Biga İlçe Müftüsü Eyüp Baldemir, Biga ilçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Avlanır, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli üyelerinden Mustafa Kahyaoğlu, Mal Müdürü İsmet Kırahan, Biga İlçe Tarım Müdürü Ümit Orta ile köylüler katıldı.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...
  • mehmet
    06/12/2010 00:48

    slm ben saanen kecilerinden almak istiyorum nereden alabilirim birde hangi cinsi daha iyi verimli fiyatları nerededir bilgilenmek istiyorum yetkili birin tlf nosunu verirmisiniz tesekkürler.

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir