Biga’da Sel: 2 Kişi Kayıp

18 Eylül 2012

Çanakkale’nin Biga ilçesinde etkili yağış sonucu, Sinekçi Köyü’ndeki dere taşmasıyla iki kişinin sel sularına kapılarak kaybolduğu bildirildi.

Kaymakam Fatih Genel yaptığı açıklamada sabah saatlerinde başlayan yağmur nedeniyle Sinekçi Köyü’nün içinden geçen derenin taştığını söyledi. Dere yatağına yakın bölgedeki evde yaşayan Tülay Türe’nin (40) hayvanlarını kontrol etmek için bahçeye çıktığında sel sularına kapılarak kaybolduğunu belirten Genel, Koruoba Köyü’nde oturan Fatma Metin’in de sel sularına kapıldığını belirtti. Genel, kaybolan kadınların arandığını bildirdi.

Yağmurun, Sinekçi, Güvemalan, Koruoba, Pekmezli ve Hacıpehlivanlar köylerinde etkili olduğunu dile getiren Genel, su tahliyesi işlemlerinin sürdüğünü, bunun dışında riskli bir durumun bulunmadığını kaydetti.

SELDE HAYATINI KAYBETTİ[Güncelleme: 18 Eylül 2012 Salı Saat 16:31]
Biga İlçesi’nde etkili olan sağanak yağmur Sinekçi Köyü’nün içinden geçen derenin taşmasına neden oldu.

Ahırdaki koyunları kontrol etmek için evden çıkan 20 yaşındaki Tülay Türe ile yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki Koruoba Köyü’nde yaşayan 40 yaşındaki Fatma Metin, sel sularına kapıldı. Kaybolan iki kişinin bulunması için arama kurtarma çalışması başlatılırken Metin’in cesedi köyden 8 kilometre uzakta denize yakın bir noktada dere yatağında bulundu. Şiddetli yağmur nedeniyle enerji nakil hattını taşıyan bazı direkler devrildi, çok sayıda köyün elektriği kesildi.

[Kaynak: canakkaleninrehberi.com & Medya Hedef]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir