Biga’da Tarımsal Desteklemelerin Tanıtımı Yapıldı

Biga’da Tarımsal Desteklemelerin Tanıtımı Yapıldı
28 Eylül 2014

Biga Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü koordinasyonunda kooperatif ve birlik başkan ve temsilcileri ile hem tanışma hem de tarımsal desteklemelerin tanıtımı ile ilgili olarak geniş katılımlı bir toplantı düzenlendi.

Biga Köşdere Oteli Aktivite Merkezinde düzenlenen toplantıda konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erdem Karadağ, “Birlik ve beraberlik içinde, profesyonel bir üretim anlayışı ile yeni teknik ve teknolojiyi de kullanarak daha kaliteli üretim, yüksek verim ve kazanç elde edilmesi için potansiyelimizin olduğunu, sadece bu potansiyelin harekete geçirilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, bakanlığımızın hibe programlarından her kesin azami derecede yararlanması için üretici, çiftçi, kooperatif ve birliklerimizin mutlaka projeler yapması gerektiğini ve bu fırsatların her zaman bulunamayacağını” söyledi.

Toplantıda konuşan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Gökkuş, meraların önemini anlattığı konuşmada ayrıca Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Çanakkale’deki meraların ıslah edilmesi için bu sene bir proje ile çalışmalara başladıklarını ve önümüzdeki sene proje sayısını artırarak devem edeceklerini belirtti.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çanakkale İl Koordinatörü Ümit Ortan da %50 hibe desteklemeleri ile ilgili olarak bir sunum yaptı ve bu desteklemelerden faydalanmak isteyenlere her zaman ve her konuda yardımcı olacaklarını, yol göstereceklerini vurguladı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir