“Biga’da Yaşanmışlık İzleri” İsimli Fotoğraf Sergisi Açıldı

18 Haziran 2011

Biga Kent Konseyi Fotoğrafçılık Komisyonu üyeleri ve kursiyerleri tarafından “Biga’da Yaşanmışlık İzleri” isimli fotoğraf sergisi açıldı.

Biga Halimbey Konağı Kent Müzesi’nde düzenlenen serginin açılışını Biga Kaymakamı Fatih Genel, Biga Belediye Başkanı Mehmet Özkan, Biga Kent Konseyi Başkanı Metin Tatlı ve Kent Konseyi Fotoğrafçılık Komisyon Başkanı Hüseyin Başaoğlu gerçekleştirdi.

Açılan sergide, 17 kursiyerin Biga’nın çeşitli yerlerinde ve sokaklarında çektiği 38 fotoğrafı yer aldı. Açılışta bir konuşma yapan Biga Kent Konseyi Fotoğrafçılık Komisyon Başkanı Hüseyin Başaoğlu, Ocak ayında açılan kursla ilçede fotoğrafçılığa ve fotoğraf çekmeye istekli kişileri eğittik.erini belirterek, “Amatör olarak fotoğraf çeken kişilerle beraber kurs sonunda sergimizi açtık. “Biga’da Yaşanmışlık İzleri” konulu fotoğraflarımızı çekerek Biga’ya, Biga evlerine ve sokaklarına bizim gözümüzle bakılsın istedik. Bigalı bir ailenin ve Biga çocuğu olarak ilçemizi tanıtmak istedik. Kursiyerlerimizi kutluyorum” dedi.

Biga Belediye Başkanı Mehmet Özkan da yaptığı konuşmada serginin açılışında emeği geçen herkese teşekkür etti. Son olarak da söz alan Kaymakam Fatih Genel ise 15 yıldır fotoğraf çeken birisi olarak Biga Kent Konseyi’nin fotoğrafçılık kursunda yer almak istediğini belirterek, “Fotoğraf çekmeye çok önem veriyorum ve her fotoğrafta beni heyecanlandırıyor. Sergide yer alan fotoğrafları gezmeden dahi heyecanlandım. Bir fotoğrafçı için söylenecek tek şey baktığı gibi aynı anda görmesi, fark etmesi ve iyi bir gözlemci olmasıdır. Biz insan olarak yolda bir yılan görsek “hemen öldürelim” diye düşünürüz. Ama aslında onun fotoğrafını çeksek daha güzel bir iş yapmış oluruz” dedi.

Yapılan açılışın ardından Fotoğrafçılık Eğitmeni Hüseyin Başaoğlu protokole ve açılışa katılanlara sergiyi gezdirerek fotoğrafları anlattı. Daha sonra mezun olan 17 kursiyere belgeleri verildi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir