Biga’nın Koyuncu Camii’nde Hediye Çorap Uygulaması

Biga’nın Koyuncu Camii’nde Hediye Çorap Uygulaması
28 Eylül 2009

Çanakkale?nin Biga ilçesinde Koyuncu Camii?ne çorapsız gelenlere cemaatin de katkılarıyla çorap hediye olarak veriliyor.

Biga merkezde yer alan Koyuncu Camii?nde Müezzin İbrahim Özcan tarafından Ramazan ayı içinde başlatılan camiye çorapsız girmeme uygulaması büyük ilgi gördü. Müezzin İbrahim Özcan, camilere çorapsız girilmesi durumunda ayaklardaki bazı hastalıkların başka kişilere bulaşabildiğini belirterek, ?Bizlerde bu konuda Ramazan ayında camimize çorapsız girilmemesi konusunda bir uygulama başlattık. Bu kapsamda da cami cemaatinin getirdiği yeni çorapları giriş kapısının önüne koyduk. Eğer gelen kişinin ayağında çorap yoksa ücretsiz olarak bu çoraplardan birini giyip ondan sonra içeriyle girip namazını kılabiliyor. Çorabı da evine götürüyor. Böylece ayaktan bulaşabilen çeşitli hastalıklardan cemaatimiz de korunmuş oluyor? dedi.

Yaptıkları uygulamaya hayırsever vatandaşların büyük destek verdiğini de belirten müezzin İbrahim Özcan, ?Hayırsever vatandaşlar aldıkları yeni çorapları bize getirip veriyorlar. Bizlerde bunları bir yerde toplayıp namaz önceleri giriş kısmına koyuyoruz. Çorabı olmayanlar buradan alıp giydikten sonra camiye giriyorlar. Biga?da ilk kez bizim camimizde gerçekleştirilen bu uygulamanın diğer camilerde de uygulanmasından yanayız? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir