Bilet Satışları Başladı

Bilet Satışları Başladı
17 Mart 2020
19 Mart 2020
Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonu
Tiyatro

Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonunda, Sivas Devlet Tiyatrosu “ŞAFAK: 1919” adlı oyunu peş peşe 3 gün sahne alacak.

Çanakkale Deniz Zaferi’ne özel getirilen tiyatro hakkında verilen bilgide; “Tarih: 17 Mart 2020, Salı günü. 18 Mart 2020 Çarşamba, 19 Mart 2020 Perşembe. Yer: ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonu. Tam Bilet: 9 Tl, öğrenci: 6 TL. Saat: 20:00, 3 gün de aynı saatte gösterim yapılacaktır. Bilet Satış :İskele Meydanı Turizm Danışma Ofisi, bilet satışı başlama tarihi yakın zamanda ilan edilecektir” ifadelerine yer verildi.

OYUNUN KONUSU
Balkan Savaşı, 1. Dünya Savaşı ardından, Çanakkale Savaşı ve Zaferi ile işgal devletleri aldıkları yenilgiyi içine sindiremezler. Özellikle İngilizler bir bir yurdumuzu işgal ederek, bağımsızlıklarını ilan ederler. Bu noktada, bir milletin kurtuluşu ve bağımsızlığı için Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları bir milli mücadele ruhu yaratırlar. Bunun için ilk durak Samsun’dur ve başlangıç noktası olan Samsun’dan, son kongre olan Sivas Kongresi’yle noktalanan süreci anlatır 1919: Şafak.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir