Binası Yıkılan Muhtar Bürosunu Otomobilinin İçine Taşıdı

Binası Yıkılan Muhtar Bürosunu Otomobilinin İçine Taşıdı
23 Haziran 2011

Çanakkale’de bulunduğu binanın yıkılması sebebiyle açıkta kalan mahalle muhtarı, yüksek kira fiyatları sebebiyle yeni büro kiralayamayınca muhtarlık hizmetini kendi otomobilinin içinde seyyar olarak vermeye başladı.

Namık Kemal Mahallesi Muhtarı Cahit Sevim, muhtarlık olarak kullandığı binayı bir süre önce inşaat karşılığı müteahhite verdiğini belirterek, “Bu konuyu belediye başkanımıza ve diğer gerekli olarak yerlere 20 ay kadar önce bildirmiştim. Muhtarlık yeri ile ilgili de ‘bugün yaparız, yarın yaparız’ denildi ve bugüne kadar gelindi. Yaklaşık 1 ay önce de bina yıkıldı ve muhtarlık yeri de doğal olarak buradan kalkmış oldu. Biz de seçilmiş bir kişi olarak muhtarlık hizmetini verecek yeni yer arayışına girdik. Ancak bu bölgedeki kiraların çok yüksek olması sebebiyle maalesef yer kiralayamadık. Bu kapsamda vatandaşların mağdur olmaması için otomobilimi seyyar muhtarlık olarak kullanmaya başladım. Aracımın ön kısmını muhtarlık tabelasını asıp bagaj kısmına da muhtarlıkla ilgili evrakları yerleştirdim. Muhtarlığı arayanlar beni bu araç içinde bulabiliyorlar. Yetkililerden en büyük isteğim diğer mahalle muhtarlarına gösterilen kolaylığı bize de göstermeleri ve muhtarlık için bir yer tahsis etmeleri” dedi.

Öte yandan mahalle sakinleri de seyyar olarak muhtarlık hizmetinin verildiğini öğrendiklerinde şaşırdıklarını belirterek, “Muhtarlık bir mahalleyi temsil ediyor. Böyle bir şekilde araç içinden muhtarlık idare edilmesini doğru bulmuyoruz. Yetkilerin bu konuda gerekli çalışmayı yaparak muhtarlığa yer tahsis edeceğine inanıyoruz” diye konuştu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir