“Bir Bakış Bin Bakış” Yağlıboya Resim Sergisi Açıldı

03 Haziran 2015

Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu, “Bir Bakış Bin Bakış” Yağlıboya Resim Sergisi düzenlenen törenle açıldı.

Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü’nde açılan Yağlıboya Resim Kursu’nda, kursiyerlerin yıl boyunca yaptıkları eserlerin yer aldığı sergi; 01 Haziran 2015 Pazartesi günü, ÇTSO Çanakkale Evi’nde gerçekleştirilen törenle açıldı. Açılış törenine İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Enver Aydın, İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, Halk Eğitim ve ASO Müdürü Yasemin Topçu Şenol, davetliler, öğretmenler ve kursiyerler katıldı. Sergide Halk Eğitim Merkezi Kursiyerleri Perihan Çetin, Nesrin Gedik, Handan Erten, Nuran Barçınlı, Zehra Eren, Aynur Uğurlu, Evrim Ertunç, Candan Karakaş, Ayşe Alparslan, Haluk Yalçınkaya ve Birol Deral Yüksek’in eserleri yer aldı.

Açılış töreninde duygu ve düşüncelerini dile getiren kursiyer Birol Deral Yüksek; tüm kursiyerler adına İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş’e, diğer davetlilere ve Kurs Öğretmeni Gülbahar Erdem’e teşekkür ederek, “Bizler Yaş ortalaması 50’nin üzerinde olup, hayatlarının ikinci bölümünde sanatla tanışmış, kendilerini ifade etme yolunda bir adım daha atma şansını yakalama ayrıcalığını bulmuş şanslı kişileriz ve herkesin sanatın herhangi bir dalına karşı mutlaka bir yeteneği olduğuna inanıyoruz.” dedi. Halk Eğitim Merkezi’nin açtığı kurslar içinde, herkesin içindeki cevheri ortaya çıkaracak bir kursun mutlaka olduğunu belirten Birol Deral Yüksek; Eylül ayında herkesi Halk Eğitim Merkezi’ne başvurmaya davet ederek sözlerini tamamladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş konuşmasında “Zor olan eser yaratmaktır. Kolay olan eleştirmektir. Sizler zor olanı başardınız” diyerek, Halk Eğitim Müdürlüğü yöneticilerine, öğretmenlerine ve kursiyerlere emeklerinden dolayı teşekkür etti.

[canakkale.meb.gov.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir