“Bir Çocuk Bile Bizim İçin Önemlidir”

“Bir Çocuk Bile Bizim İçin Önemlidir”
30 Kasım 2016

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, eğitime destek ziyaretleri kapsamında, Cumhuriyet Ortaokulu ile Gazi Ortaokulunu ziyaret etti. Ziyaretlerin gündeminde ise Adana Aladağ’dan gelen acı haber vardı.
Her iki okulda da okul yönetimi, öğretmenler ve öğrencilerle bir araya gelen Başkan Gökhan, okulların fiziki ihtiyaçlarına yönelik istek ve önerileri dinleyerek not aldı. Ziyaretlerin gündeminde ise 29 Kasım Salı akşam saatlerinde Adana Aladağ’da ortaöğretim öğrencilerinin kaldığı kız öğrenci yurdunda çıkan yangın ve olayda yaşamını yitiren öğrenciler vardı. Başkan Gökhan, acı kayıplar için başsağlığı dileklerinde bulunurken, “Ben bu gibi olaylarda kader lafını şiddetle reddediyorum. Elbette takdir-i ilahi diye bir kavram vardır. Buna saygı duyarız ama o ilahi kudret de, bizlerden tedbir alınmasını ister. Bu tedbiri almayanlar bunun hesabını verir. Hem bu dünyada hem öteki dünyada” diye konuştu.
Daha önceden Çanakkale’de de öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla yurt yapımına yönelik adım atıldığını belirten Başkan Gökhan, yürekleri yakan bu olayın hemen ardından yurt yapımına hız verileceğini kaydederek, “Çanakkale’de de ortaokul ve lise seviyesindeki bazı okullara ilçelerden ve hatta başka illerden gelen çocuklar var ve burada bir yurt sorunu var. Geçen sene Çan yolu üzerinde bulunan bir alanın ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik yurt alanı olarak düzenlenmesi amacıyla plan tadilatını yaptık. Ardından Proje safhasına geçeriz, bütçeye koyarız diye planlıyorduk. Bu hadiseden sonra o yurt yapımına ivedilikle başlayacağız. Çünkü bir çocuk bile bizim için önemlidir. Bu çocukların esenli bir ortamda yaşıyor olması, eğitim alıyor olması bizler için önemlidir. Bu çocuklar hepimizin, Okul ziyaretlerimizin gerekçesi de budur. Çocuklarımıza, eğitime bir katkımız olması için geliyoruz” dedi.
Başkan Gökhan, listesi öğretmenler tarafından belirlenen 65 adet okuma kitabını da her iki okulun kütüphanelerine hediye etti.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir