“Bir gün Olsun Demokrasi Mitingine Katılmadılar!”

09 Ağustos 2016

Ak Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ, İl Başkanları toplantısı ve 10 Ağustos Anafartalar Zaferi için kente gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana demokrasi nöbetlerine katılmayan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı şikayet etti.

Ak Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ, konuyla ilgili yaptığı açıklamada ise şunları kaydetti; “Biz zaten 25 gün önce 15 Temmuz Gecesi Çanakkale Ruhu ile meydanlara inerek tankın topun ,tüfeğin önüne yatarak en büyük kurtuluş mücadelemizi bir kez daha sergiledik.Yani biz Türk halkı olarak hiçbir şeyi unutmadık unutmayacağız.İsterdik ki o alçak girişimin yapıldığı geceden sonra tuttuğumuz demokrasi nöbetlerimizde CHP’de yanımızda olsun.81 İlimizde halkımız 25 gündür demokrasi nöbeti tutuyor.İsterdik ki bu nöbetlere CHP’de destek versin.Fakat maalesef kolay zamanda herkes demokrat önemli olan zor zamanda demokrat olmaktır. Bakın Çanakkale’de ilk günden beri gerek Grup Başkanvekilimiz Sn.Bülent Turan Gerek Milletvekilimiz Sn.Ayhan Gider gerekse şahsım CHP İl Başkanını,Belediye Başkanını Meydanlara davet ettik. Ama maalesef çağrımıza olumsuz cevap aldık.
Buradan CHP’li kentin Belediye Başkanını ve CHP İl teşkilatının Defalarca davet etmemize rağmen meydanlarda yanımızda olmayarak takındığı tavrı bir kez daha kamuoyunun vicdanına bırakıyorum. Cumhurbaşkanlığımız himayelerinde Yenikapıda yapılan mitinge genel başkanlarının katılmasına ve teşkilatlarına katılın demesine rağmen maalesef Pazar günü Çanakkale İskele meydanında yapılan Demokrasi ve Şehitler mitingine de katılmamışlardır.25 Gündür İskelede CHP’lisi MHP’lisi AK Partilisi Demokrasi nöbeti tutarken maalesef CHP İl teşkilatı bu nöbetlere bir gün olsun dahi katılım sağlamamıştır.Belediye Başkanı Ülgür Bey ve İl teşkilatı bu konuda demokratlığını ortaya koymuştur.O yüzden tekrar söylüyorum önemli olan zor zamanda demokrat olmaktır.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir