Bir Yanda Çalışma, Diğer Yanda Kar Keyfi…

18 Ocak 2016

Çanakkale’de 17 Ocak Pazar günü akşam saatlerinde etkili olmaya başlayan kar yağışına yönelik, Çanakkale Belediyesi ekipleri acil durum planlaması çerçevesinde gerekli çalışmaları önceden yaparak kenti kar yağışından en hafif şekilde etkilenmesini sağlamak amacıyla tam kadro görev başındaydı. Bugün okulların tatil edilmesi ise en çok çocukları ve gençleri sevindirdi.
1
Çanakkale Belediyesi’ne bağlı ekipler özellikle araç ve yaya trafiğinin güçleşmemesi, vatandaşların mağdur olmaması açısından kar yağışının başladığı dakikalardan itibaren çalışmalara bugün başladı.Ana arterler, ana kavşaklar, köprüler, riskli bölgeler başta olmak üzere araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu alanlarda tuzlama araçları, solisyon tankerleri ve kar küreme araçlarıyla yoğun bir çalışma başlatıldı. Gece boyunca devam eden ve sabaha karşı etkisini artıran kar yağışından araç ve yayaların etkilenmemesi için gerekli önlemler alındı. Çanakkale Belediyesi’nde kurulan Acil Durum Koordinasyon Merkezi’nde kar çalışmaları saniye saniye takip edilirken, kentlilerden gelen talepler de anlık olarak alınarak, çözüme kavuşturulmaya çalışıldı.
dfsdfs
ddfdfff
Doyasıya Eğlendiler

Bugün Çanakkale Merkez ve ilçe okullarının tamamının tatil olması ise en çok çocukları sevindirdi. Gün boyu kar topu oynayan çocuklar ve gençler, yaptıkları kardan adamların fotoğraflarını bol bol sosyal medyadan paylaştılar. -2 dereceye düşen soğuğa rağmen, Çanakkale’de balık tutmaya giden kişiler, kara bürünen Troia Atı ile Dur Yolcu yazısı dikkat çeken diğer önemli ayrıntılar oldu.
2
4
sd
wewe

Öte yandan, Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, kar yağışının bugün akşam saatlerinden itibaren azalarak etkisini yitirmesi bekleniyor. Ancak düşük hava sıcaklıkları ile birlikte oluşabilecek dona karşı vatandaşların dışarıda bulunan sayaçlarını koruma altına almaları bildirildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir