Bisiklet Platformu’ndan Troia Festivali Bisiklet Turu

Bisiklet Platformu’ndan Troia Festivali Bisiklet Turu
12 Ağustos 2018
19:30
Golf Çay Bahçesi
Festival

Çanakkale’de bisiklet kültürünün yerleşmesini ve bisikletli ulaşımı yaygınlaştırmayı hedefleyen, bu konuda da ciddi adımlar ve organizasyonlara imza atan Çanakkale Bisiklet Platformu, Troia Festivali kapsamında dev bir bisiklet turu düzenliyor.

Çanakkale Bisiklet Platformu’nun sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamada; “Bisiklet severler ve Çanakkaleliler
Çanakkale Bisiklet Platformu olarak Çanakkale’de bisiklet kültürünün yerleşmesini, bisikletli ulaşımı yaygınlaştırmayı, kentte yaşayan tüm bisikletçilerin ortak bir sesi olmasını, kentteki bisiklet gruplarının birlikte çalışabilirliğini, ortak etkinlikler düzenleyebilmesini, şehir içi ulaşımını bisikletle gerçekleştirenlere ve spor-hobi kullanıcılarına daha sağlıklı kullanım alanları oluşturulması için kamu kurumları ile belediye ulaşım politikasında bisiklete önem vermelerini sağlamayı ve bu konuda çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. 55. Uluslararası Troia Festivali ve Troia Yılı kapsamında Çanakkale Bisiklet Platformu ile Çanakkale Belediyesi ortaklığında şehir içinde ”Troia Festivali Bisiklet Turu” düzenlenecektir. Tur herkesin katılımına uygundur” dedi.
12 Ağustos Pazar günü saat 19:30’da Golf Aile Çay Bahçesi’nde düzenlenecek olan etkinlikte, öncü ve artçılar ile sürüş düzeni sağlanacak. Kask kullanımı zorunlu olmayacak, yol güvenliği telsizler ile sağlanacak.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir