Bisiklet Sporunu Sevenlere Müjde: “Çanakkale Bisiklet Turu”

25 Mart 2017
26 Mart 2017
Bisiklet Turu

Çanakkale Bisiklet Turu, 25 ve 26 Mart 2017 tarihlerinde 2 ayrı etapta gerçekleştirilecek. Bisiklet turları kapsamında, ayrıca fuar organizasyonu yapılacak.

Çanakkale farklı bir spor etkinliğine ev sahipliği yapacak. 25 ve 26 Mart 2017 tarihleri arasında, Şehitlere Saygı ve Troia adında iki etap tur gerçekleştirilecek. Ayrıca Çanakkale Bisiklet Turu kapsamında 23, 24 ve 25 Mart 2017 tarihlerinde organizasyona paralel 3 günlük akreditasyon ve sponsor tanıtımlarının gerçekleştirileceği fuar etkinliği de yapılacak. Tura katılım için kayıt zorunluluğu olduğunu belirten yetkililer, kayıt ve detaylı bilgi için www.canakkalebisikletturu.com/ internet adresinin ziyaret edilebileceğini söyledi. Bisiklet turu hakkında yapılan bilgilendirmede ayrıca şu ifadeler yer aldı;

“Fuar alanı Troy Avm’ de yer alacaktır. Katılımcılarımızın muvaffakatnamelerini imzalayıp kitlerini teslim alacakları fuar alanımızda sponsorlarımızın etkinlikleri de gerçekleştirilecektir.1. gün etabı; 25 mart 2017 Cumartesi günü dünyanın en önemli antik yerleşimlerinden biri olan, ünü 7 kıtaya yayılmış antik Troia kentine sürüş olarak gerçekleştirilecektir. Sürüş güzergâhı sahil şeridini takip ederek ana yoldan ayrı doğal sit alanı içerisinde çok özel bir atmosferde gerçekleştirilecektir. Bu etabın önümüzdeki yıllarda özellikle yurtdışından önemli bir ilgiyi çekmesi hedeflenmektedir. 2. gün etabı; Bundan 101 yıl önce 18 milletin katıldığı tarihin en büyük mücadelelerinden birine ev sahipliği yapmış, Türkiye Cumhuriyeti’nin önsözünün yazıldığı Tarihi Gelibolu Yarımadasında yapılacaktır. Sürüş güzergâhı olarak yarımadanın güney cephesi tercih edilerek, Kilitbahir köyünden Şehitler Abidesi arasında doğa ve tarihin derinliklerinde, tarifsiz duygular içinde bir sürüş hedeflenmektedir.Her 2 güzergâhın ev sahipliği yaptığı topraklar ‘Doğu ile Batının’ tarih öncesi çağlardan günümüze yaşanan çetin mücadelesinin dünyaca kabul gören simgeleri halindedir.Organizasyon bu yıl yurt içi tanıtımlarla ulusal katılıma, gelecek yılla birlikte uluslararası tanıtımlarla yurt dışı katılıma da açık olarak planlanacaktır. Böylece hem ülke ve Çanakkale tanıtımı uluslararası düzeyde yapılmış ve hem de ülke ekonomisine de katkı sağlanmış olacaktır. Çanakkale Bisiklet Turu’na katıldığınız için teşekkür ederiz”

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir