Bitkisel Atık Yağ Toplama Kampanyasına Destek Büyüyor

23 Ağustos 2016

Çanakkale Belediyesinin, 2007 yılında başlattığı bitkisel atık yağların ayrı olarak toplanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

Çanakkale Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, geleceğe temiz ve sağlıklı bir dünya bırakmanın bilinci ve vatandaşların kampanyaya göstermiş olduğu destek ile sadece 2015 yılında Çanakkale’de 20.000 lt bitkisel atık yağ toplandı. Ayrıca kampanya kapsamında kentin çeşitli noktalarında yapılan duyurular ve bilgilendirme ilanları ile 2016 yılının ilk 6 ayında toplanan bitkisel atık yağ oranı 9.930 litreye ulaştı.

Her geçen gün artan ilgi ve destek ile yürütülen kampanyaya katılmak isteyen vatandaşların; tüm mahalle muhtarlıkları, Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Barbaros, Esenler ve Troia Sosyal Yaşam Evleri ile tüm mahalle meclislerinde bulunan bitkisel atık yağ toplama varillerine yağlarını bırakabilirler.

Kampanyaya katılacak olan vatandaşlar, yanlarında getirdiği atık yağlar ile çeşitli hediyelerde alabiliyor. Örneğin 0,5 lt bitkisel atık yağ getirerek bulaşık süngeri veya kalem, 1 lt bitkisel atık yağ getirerek sıvı sabun veya sıvı deterjan, 2 lt bitkisel atık yağ karşılığında önlük ve 5 lt bitkisel atık yağ için ise 1 lt sıvı yağ gibi teşvik amaçlı hediyelerinizi belirtilen noktalardan alabilirsiniz.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir