Biyoçeşitlilik Yarışmasında Çanakkale’yi Gururlandırdı

Şebnem Göksel
01/12/2016
01 Aralık 2016

Dünya’da 22 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen Quarry Life Award “Biyoçeşitlilik Proje Yarışması” Türkiye’de Akçansa tarafından ikinci kez gerçekleştirildi. Yarışmada ÇOMÜ’den Biyoloji Bölümü Doktora Öğrencisi Mustafa Eray Bozyel, Türkiye üçüncüsü oldu.

Üniversite öğrencileri tarafından maden sahalarının biyolojik değerini artırmayı amaçlayan projeler üretilmesi ve öğrencilerin bu yöndeki farkındalıklarının artırılması amacıyla düzenlenen yarışmada; ÇOMÜ Biyoloji Bölümü Doktora Öğrencisi Mustafa Eray Bozyel’in yürütücülüğünü yaptığı, Prof. Dr. Sezginer Tuncer ve Prof. Dr. Ahmet Gönüz’ün danışmanlığını üstlendiği, Çanakkale’den yarışmaya katılan tek proje olmasıyla dikkati çeken “Phytoremediation of the Bozalan Quarry – Bozalan Ocağının Fitoremediasyonu” adlı proje, halk oylamasında Türkiye 1.si, Ulusal jüri değerlendirmesinde ise Türkiye 3.sü oldu.
1
28 Kasım Pazartesi günü Conrad İstanbul Bosphorus Otel’de gerçekleştirilen törende ödüllerini alan proje ekibi adına duygularını dile getiren Eray Bozyel: “Türkiye Cumhuriyetinin önsözü olan Çanakkale Zaferinin elde edildiği topraklarda bilimin lokomotifi olan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin bilim neferleri olarak bu ödüle ulaşmış olmak bizi çok mutlu etmiş ve gururlandırmıştır” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir